به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۱ سال جهان با حضور ۱۶ تیم برتر از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی جمهوری چک و در شهرهای «چسکه بوجویتسه» و «برنو» برگزار می شود. تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها در گروه سوم با تیم های ایتالیا، آرژانتین و اوکراین همگروه است.

شاگردان بهروز عطایی در اولین دیدار خود باید در دیداری حساس و تا حدود زیادی تعیین کننده برابر ایتالیا قرار بگیرند. تیم ملی والیبال زیر ۲۱ سال ایتالیا سال‌ها است موفقیت بزرگی در مسایقات قهرمانی جوانان جهان را کسب نکرده است.

در مسابقات سال ۲۰۱۳ ایتالیا آخرین موفقیتش را در این مسابقات به دست آورد و موفق شد با شکست دادن فرانسه در دیدار رده‌بندی، مدال برنز را به گردن بیاویزد؛ همان زمانی که «مارکو بونیتا» هدایت این تیم را بر عهده داشت.

تیم ملی جوانان ایتالیا در دوره بعد یعنی در سال ۲۰۱۵ به مقامی بهتر از پنجمی نرسید. می توان گفت که آنها در سال ۲۰۱۳ بعد از جندین سال صاحب مدال در این مسابقات شدند، چراکه پیش از این آنها در سال ۱۹۹۵ توانسته بودند مدال برنز را از آن خود کنند. قبل از آن هم ایتالیا در سال های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۳ دو مدال نقره به دست آورده بود.

اولین مدال بلندقامتان جوان ایتالیا در سال ۱۹۸۵ به دست آمد. در سالی که خود ایتالیا میزبان بود و در فینال مقابل شوروی تن به شکست داد و از رسیدن به جام قهرمانی بازماند.

در حال حاضر هدایت لاجوردی پوشان مدعی را «مایکل توتیره» برعهده دارد که در ۱۲ فوریه سال ۱۹۷۶ متولد شده است. این مربی در سال ۲۰۰۵ کارش را به عنوان یاری مربی در تیم دسته دویی «پریسما» آغاز کرد و تا فصل بعد که این تیم توانست به دسته یک صعود کند در این تیم باقی ماند. در سال ۲۰۰۷ هم او به عنوان سر مربی این تیم معرفی شد.

وی در سال ۲۰۱۱ به تیم ملی رفت و در تیم جوانان ایتالیا کارش را آغاز کرد. او به همراه تیم جوانان ایتالیا در قهرمانی اروپا ۲۰۱۲ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. توتیره از سال ۲۰۱۳ هدایت تیم زیر ۲۱ سال و زیر ۲۳ سال ایتالیا را بر عهده گرفت و با این تیم در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب مدال برنز مسابقات زیر ۲۳ سال جهان به میزبای دبی شد.

ریکاردو برتولی، بازیکن شماره ۶ و پاسور این تیم پاسور دوم تیم ملی بزرگسالان ایتالیا در لیگ جهانی امسال بود. وی عضو تیم میلان است و ۱۹ سال سن دارد.

این بازیکن ۱۸۸ سانتی متری با هوش بسیار بالا و دقت و کیفیت پاس خصوصاً در امتیازهای بالا ، همچنین سرویس های پرشی خوب از جمله بازیکنان تعیین کننده لاجوردی پوشان است.

همچنین جیانلوکا گالاسی، بازیکن شماره ۱۲ و دفاع وسط ایتالیا از دیگر بازیکنان موثر ایتالیا است. این بازیکن ۲۰ ساله متولد شهر ترنتینو است و عضو میلان  است.

او با قد ۲۰۱ سانتی متری تقریباً بازیکنی تمام عیار در تمامی فاکتورها به خصوص دفاع با سیستم و خواندن دست پاسور در رسیدن به دفاع کنار آنتن است.

اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به شرح زیر است:

جواد کریمی، علی رمضانی، رسول آقچه لی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، شایان شاهسوند، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، علی یوسف پور، طیب عینی و اسماعیل طالبی

اکبر محمدی (سرپرست)، بهروز عطایی (سرمربی) مسعود آرمات، علیرضا طلوع کیان، احمد لاهوتی (مربیان)، حسین خوریانی (آنالیزور)، مهدی احمدی (پزشک) و محمود محمدی (ماساژور) اعضای کادر فنی تیم ملی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان هستند.

انتهای پیام/ر

 منبع :فارس