به گزارش “دزفول امروز“، آخرین جلسه ی شورای چهارم شهر دزفول با حضور اکثریت اعضا و اصحاب رسانه در سالن جلسات این شورا برگزار شد.

در این جلسه ریاست شورای شهر دزفول با اشاره به شواهد اخیر بحث انتقال آب دز و حواشی آن ابراز داشت: حق مردم مطالبه از مسئولین است که آنها موظند به این مطالبات پاسخ دهند.

عظیم سرافراز ضمن تاسف از سوء استفاده های رسانه های بیگانه از تجمع مردم مقابل فرمانداری این شهرستان تصریح کرد: مردم دزفول در تمام ادوار انقلاب اسلامی در صحنه بوده و رشادت های زمان جنگ آنها بی نظیر است که امام راحل در تکریم جانبازی مردم این شهر فرمودند: دزفول دین خود را به اسلام ادا کرد.

وی در حالی که برپایه ی بهره گیری های آب را توسط شهرهای مجاور برمی شمرد تشریح کرد: سخنان رئیس شورای شهر مجاور غیر کارشناسانه و ناشی از عدم اطلاع وی بود، نباید سخنانی به زبان آورده شود که نافی وحدت باشد.

رئیس شورای شهر دزفول اظهار کرد: شهرهای دزفول، شوش و اندیمشک سه ضلع یک مثلث هستند و توسعه ی هر کدام باعث پیشرفت دو شهر دیگر خواهد شد.

سرافراز در ادامه ی سخنانش تاکید کرد: صحن شورا متعلق به مردم است و چنین سخنانی باعث ایجاد تنش در جامعه خواهد شد و باید با اظهارات منافی وحدت برخورد لازم صورت گیرد.

وی گفت: شورای چهارم برنامه ریزی های خود را در کمیسیون ها و صحن علنی شورا از بیانات رهبر معظم انقلاب طی روز شوراها الهام گرفته و به ادامه ی این راه پایبند بود.

در ادامه رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا و منتخب مردم برای شورای آتی در مورد انتخاب شهردار جدید اذعان داشت: گزینه بعدی من برای شهرداری دزفول، شهردار سابق است.

فرهاد جاموسی در حالی که به اشتباه گذشته ی خود در اعتراض به رای جمع مبنی بر عدم انتخاب گزینه ی مدنظر وی اذعان داشت اضافه کرد: البته در صورت مغایرت نظر بنده با دیگر اعضا به نظر جمع تمکین خواهم کرد.

این عضو شورا در حالی که بغض کرده بود با چشمانی اشک بار بیان داشت: نبود اشخاصی مانند محسن ریاضی در شورای جدید باعث خسارت هایی به شورای شهر خواهد شد.

وی با گلایه از برخی رفتارهای خلاف شان شورا از جمله غیبت های دراز مدت برخی اعضا تبیین کرد: قوم گرایی و صف بندی سیاسی نه رفتاری انسانی و نه اسلامی است و باید از آن پرهیز شود.

در ادامه ی جلسه خبرنگاران موضوع تصویب و لغو تبصره ی سه ی قبوض آب را مورد پرسش قرار دادند که با واکنش های اعضای این شورا همراه بود.

حسین گلستانباغ در این باره بیان کرد: در خصوص تبصره ی ی با بی صداقتی مواجه شدیم و شرط کردیم که اگر به ضرر مردم است حذف شود اما با وجود سه بار لغو مصوبه همچنان برقرار است.

این عضو شورای چهارم که در شورای جدید حضور ندارد ابراز امیدواری کرد که این مسئله در شورای پنجم پیگیری شود.

هوشنگ زلقی دیگر عضو شورا تبصره ی سه را به برجام توصیف کرد که با وجود تعهدات بسیار باز خلف وعده صورت می گیرد.

رسول دوایی فر نیز در این زمینه گفت: ما که قبوض آب را نمی پردازیم و از مردم نیز می خواهیم قبوض خود را در نشانه ی اعتراض به این موضوع پرداخت نکنند.

برخی خبرنگاران نیز به این سخنان واکنش نشان داده و ابراز کردند: مردم زمانی صادقانه سخنان اعضای شورا را خواهند پذیرفت که شاهد عدم درج هزینه ی تبصره ی سه در قبوض خود باشند و لغو مصوبه در شورا در حد حرف باقی مانده. مردم از جیب خود هزینه ی مصوبه ی این شورا را می پردازند.

در پایان جلسه ی پر تنش فوق و پس از تقدیر روسای شهرداری و خبرنگاران با لوح تقدیر، اعضای شورا و اصحاب رسانه در قاب وحدت حاضر شده و آخرین عکس یادگاری این شورا را ثبت کردند.

بدیهی است شورای پنجم که تغییر اکثریت اعضای فعلی شکل گرفته می تواند با استفاده از تجربیات و خدمات موفق این شورا و گذشتگان و نیز درس گرفتن از برخی اشتباهات ایشان می توانند شورایی کارآمدتر برای خدمت به مردم پایتخت مقاومت ایران اسلامی تشکیل دهند.