به گزارش “دزفول امروز“، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در آئین با شکوه نماز جمعه ی این شهر که با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار در مصلی امام علی (ع) برگزار شد گفت:.

عدم دلبستگی به دنیا

خطیب نماز جمعه دزفول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از دلبستگی به دنیا باید برحذر بود زیرا که دنیا ناپایدار، و دوام و قوامی ندارد.

روابط اجتماعی مردم

امام جمعه دزفول در ادامه به سبک زندگی دینی از منظر آیات دیگری از سوره حجرات پرداخت و گفت:در آیه های ۱۱ و ۱۲ سوره حجرات به چند نکته مهم که در زندگی و روابط اجتماعی مردم جایگاه ویژه دارد اشاره شده است.

اجتناب از استهزای گروه یا قومیت

وی افزود: از جمله این نکات این است که گروهی، گروه دیگر را استهزاء نکنند، بنابراین افرادی که بی توجه به این آیه شریفه یک شهر یا یک قومیت را بعنوان شوخی و یا مزاح مورد استهزاء قرار می دهند کار اشتباهی می کنند زیرا قرآن آن را منع کرده است.

بدگویی ریشه دشمنی

خطیب نماز جمعه دزفول ابراز کرد: متأسفانه در جامعه گاهی بعنوان شوخی با القاب و یا با صداهای نامناسب همدیگر را صدا می کنند که این کار درست نیست و بر خلاف دستور قرآن می باشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر این نکته که گمان بد و غیبت از موارد گناه کبیره است افزود: ریشه بسیاری از دشمنی ها، حقدها، کینه ها و اختلافات در جامعه مربوط به تجسس های بی جاست.

حفظ حرمت مسلمانان

وی اظهار داشت: سرمایه بزرگ انسان در زندگی حیثیت و آبروی شخص است و هر چیزی که آن را به خطر اندازد مثل این می باشد که جان وی به خطر افتاده و باید از غیبت و تهمت پرهیز و حرمت مسلمان را حفظ کرد.

اهمیت روز دحوالارض

حجه الاسلام قاضی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با تسلیت بمناسبت ۲۹ ذی العقده سالروز شهادت امام محمد تقی(ع) به امام زمان(عج) مقام معظم رهبری و محبان به آن حضرت و با اشاره به ۲۵ ذی العقده، روز دحوالارض را بسیار مهم و معنوی دانست و افزود: بنا بر روایات در این روز حضرت ابراهیم و حضرت عیسی متولد شده اند و زمین گسترش پیدا کرده و روزه گرفتن در این روز به فرموده امام رضا(ع) اجر مضاعف ۶۰ ماه را دارد که مؤمنان نباید از آن غفلت نکنند.

انگلیس و آمریکا عامل خسارات و عقب افتادگی کشور

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین انگلیسی آمریکایی در به سر کار آوردن سلطنت محمدرضا پهلوی گفت: مسئول تمام خسارات جانی و مالی و عقب افتادگی کشور از ۲۸ مرداد ۳۲ تا بهمن ۵۷ که شاه سرنگون شد به عهده پیر استعمار انگلیس و شیطان بزرگ آمریکا می باشد.

استکبار قابل اعتماد نیست

وی افزود: برغم اسنادی که خودشان افشا کردند باز دست از دشمنی و فتنه علیه ملت ایران بر نمی دارند و این تجربه تاریخی به ما نشان داد که استکبار جهانی قابل اعتماد نیست.

مساجد باید در طراز اسلام و انقلاب باشد

خطیب نماز جمعه دزفول با گرامیداشت روز جهانی مسجد که در سال ۱۹۶۹ میلادی مسجد الاقصی توسط صهیونیستها به آتش کشیده شد افزود: دشمنی صهیونیستها با مسلمانان نباید به فراموشی سپرده شود و این روز فرصتی است که جایگاه و کارکرد مسجد در جامعه تبیین شود.

وی اظهار داشت: باید مساجدی در طراز اسلام و انقلاب معرفی کرد و آن مسجدی است که محرابش رو به رشد بوده و منبرش محتوا و معنویت ایجاد کند.

زیباترین و پاکترین پیوند ازدواج

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه دزفول با تبریک سالروز ازدواج خجسته و مبارک امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و سرور زنان عالم حضرت صدیقه طاهره (س) از این ازدواج بعنوان زیباترین و پاکترین پیوند ازدواج عالم نام برد.

تسهیل ازدواج در اولویت باشد

خطیب نماز جمعه دزفول با مهم بر شمردن مسئله ازدواج تأکید کرد: مسئولان باید اولویت اول را فراهم کردن زمینه ازدواج برای جوانان بدانند و آسیب شناسی طلاق ها و بررسی بالا رفتن سن ازدواج را که مشکلاتی را برای جامعه بوجود می آورد در اولویت امور خود قرار دهند.

مطالبات از دولت

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت روز پزشک و قدردانی از خدمات آنها پیشاپش هفته دولت را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد که با آغاز کار دولت دوازدهم فصل جدیدی از خدمات دولت به مردم آغاز شود.

وی با بیان مطالبات رهبر انقلاب و ملت ایران از دولت تصریح کرد: پرداختن به مشکلات مردم، معیشت و اشتغال جوانان، تعامل گسترده با دنیا و صلابت در برابر سلطه سلطه گران از موارد مهمی است که دولت محترم باید به آن اهتمام بیشتری ورزد.

ایستادگی مقابل زیاده خواهی ها

امام جمعه دزفول تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در این چهار دهه عزت مندانه در برابر سلطه گران برخورد کرده و دولت مردان با پشتیبانی و ایثارگری شهدای عزیز بویژه شهدای مدافع حرم بخصوص شهید حججی که غوغایی در کشور بپا داشته است باید در مقابل زیاده خواهی های استکبار جهانی کوتاه نیایند و برابرشان ایستادگی کنند.

دفاع از حقوق استان و شهرستان

امام جمعه دزفول در پایان ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس در بررسی کابینه دولت از عباس پاپی زاده نماینده مردم شهرمان در مجلس شورای اسلامی که بصورت فعال از حقوق استان و شهرستان دفاع می کند تشکر کرد.