خبرنگار “دزفول امروز“، در گفتگویی تلفنی با زائران مدینه ی منوره حال و هوای میهمانان خانه ی خدا را جویا شد.

این زائر ایرانی با ابراز خرسندی از توفیقی که برایش فراهم شده به خبرنگار ما گفت: خوشحالم که به سفر معنوی شهر پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله آمده ام.

این شهروند دزفولی اضافه کرد: برای نخستین بار است که به زیارت مسجد النبی (ص) و بهشت خاکی و بی نشان بقیع نائل شده ام.

وی در حالی که بغض کرده و گریه امانش نمی داد شرح داد: بقیع حس و حالی بقیع دارد و شرطه های آل سعود شدیدا مانع نزدیکی زائران به قبرستان می شوند و در این میان حساسیت بیشتری نسبت به زوار ایرانی دارند.

این زائر ایرانی ابراز امیدواری کرد با نابودی آل سعود زمینه ی بازسازی بقیع، رفع محدودیت ها و حضور آزادانه ی محبان اهل بیت و بزرگان مدفون در این مکان مقدس فراهم گردد.

این شهروند دزفولی با اعلام اینکه دعاگوی همه ی هموطنان و همشهریان عزیز است، سلام خود را به ایشان تقدیم داشت و آرزو کرد بتوانند به این سفر معنوی بیایند.

وی در خصوص وضعیت سلامت شهروندان ایرانی توضیح داد: شکر خدا تمامی زائران کشورمان در سلامت به سر می برند و تا کنون مشکل خاصی نداشته ایم.

این زائر ایرانی از شرایط عمومی محل اسکان زائران ایرانی و خدمات ارائه شده به ایشان رضایت خود را اعلام داشت.

این شهروند دزفولی تاکید کرد: بحمدالله فضایی دوستانه و صمیمی بین زائران کشورمان و مسلمانان دیگر کشورها حاکم می باشد.

وی توصیف کرد: این رابطه علی رغم نبود زبان مشترک به حدی است که زائران با هم در مناسک مختلف شرکت جسته و حتی عکس یادگاری می گیرند.

زائری دیگر نیز که از زیارت حمزه سیدالشهدا (ع) عموی پیامبر و شهدای غزوه ی “احد” و همچنین مسجد قبلتین برگشته بود همشهریان خود را دعا کرد.

این شهروند دزفولی در شرایط معنوی فوق، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی خود تبریک گفته و سلامتی آنها را از خدا خواست.

سلامت