به گزارش “دزفول امروز“، آئین باشکوه نماز عید سعید قربان در دزفول به امامت حجه الاسلام و المسلمین فیض الاسلام و با حضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان اقامه شد.

دعوت به تقوا و تبیین عید بندگی قربان

خطیب نماز عید قربان دزفول ضمن تبریک عید قربان و عید بندگی و توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی که سفارش پروردگار و انبیای الهی می باشد گفت: قرار گرفتن انسان در مسیر بندگی و رسیدن به سعادت با ملبس شدن به لباس تقوا و رعایت تقوای الهی میسر می شود.

انجام قربانی بدون تقوا، انسان را به مقام قرب الهی نمی رساند

فیض الاسلام انجام واجبات و ترک محرمات را موجب تقرب به درگاه الهی دانست و افزود: انجام قربانی بدون تقوا، انسان را به مقام قرب الهی نمی رساند.

انسان می تواند هر روز خود را با ترک معصیت و گناه، و حفظ حرمت پروردگار، عید قرار دهد

وی به حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام اشاره و اظهار کرد: انسان ذاتا صاحب عزت و کرامت می باشد و عید به معنی بازگشت به فطرت پاک انسانی است، پس انسان می تواند هر روز خود را با ترک معصیت و گناه، و حفظ حرمت پروردگار، عید قرار دهد.

خطیب نماز عید قربان دزفول تصریح کرد: گاهی بعضی انسان ها به نام عید هرکاری را انجام می دهند و معتقدند که باید شاد بود حتی با انجام گناه، و گاهی به آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز معترضند.

فیض الاسلام افزود: بر اساس نص صریح قرآن عید قربان روزی است که حضرت ابراهیم پس از سربلندی از امتحانات فراوان الهی که سخت ترین آنها ذبح فرزندی می باشد که در زمان پیری به آنها عطا شده بود، به مقام امامت رسید.

مادر می تواند فرزندی تربیت کند که خود را برای دین فدا کند

وی به تربیت فرزند اشاره و اظهار کرد: مادر می تواند فرزندی تربیت کند که خود را برای دین فدا کند و اسماعیل چنان تربیت شده بود که خود مطیع امر الهی بوده و از پدر خواست که به امر و دستور الهی عمل نماید.

بالاترین قربانی توسط انسان نفس انسان است

خطیب نماز عید قربان دزفول تأکید کرد: بالاترین قربانی توسط انسان نفس انسان است و در حدیثی از معصوم روایت شده است که شجاع ترین انسان ها کسی است که نفس خود را زیر پا بگذارد.

بازخوانی سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با هیأت دولت و طلاب تهران

فیض الاسلام در خطبه دوم نماز با اشاره به سخنان مهم امام خامنه ای در دیدار با هیأت دولت گفت: فرمایشات معظم له نقشه راه برای همه است و اگر کسی بخواهد به جامعه خدمت کند و در مسیر انقلاب قرار گیرد باید آنها را جامه عمل بپوشاند.

مسئولان برای خدمت به مردم نیت الهی داشته باشند

وی با بیان این نکته از سخنان مقام معظم رهبری که مسئولان برای خدمت به مردم نیت الهی داشته باشند افزود: قرب الهی انسان را به مقام والاتر خواهد رساند و او را در میان جامعه عزتمند خواهد ساخت.

بعضی از مسئولان انتقاد پذیر نیستند و این ضعفی است که باید جبران شود

تحمل شنیدن انتظارات مردم و بردباری دربرابر مشکلات و ارتباط بیشتر مسئولان با مردم از دیگر توصیه های مقام معظم رهبری بود که خطیب نماز عید قربان به تبیین آنها پرداخت و اظهار داشت: بعضی از مسئولان انتقاد پذیر نیستند و این ضعفی است که باید جبران شود.

زبان یک امام جمعه زبان همه مردم است

فیض الاسلام با بیان این مطلب که زبان یک امام جمعه زبان همه مردم است تأکید کرد: اگر انتقادی می شود نشان دوستی با مسئولان است تا کارها براحتی به سرانجام رسد.

نباید گذاشت جامعه به سمت و سویی رود که مخالف دین و شریعت محمدی باشد

وی همچنین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب تهران را مهم برشمرد و گفت: مبارزات را نباید فراموش کرد و باید در مقابله با هجمه های جنگ نرم و جنگ فرهنگی دشمن ایستاد و نباید گذاشت جامعه به سمت و سویی رود که مخالف دین و شریعت محمدی باشد.

امام هادی(ع) و تربیت شاگردانی چون شاه عبدالعظیم حسنی

خطیب نماز عید قربان دزفول در پایان ولادت باسعادت امام هادی(ع) را تبریک گفت و با اشاره به تربیت شاگردان ممتازی همچون شاه عبدالعظیم حسنی گفت: امام هادی(ع) با آنکه گرفتار خلفای جور وقت شد اما از تربیت جامعه و امت اسلامی باز نماند و با دعا و نیایش و حتی در زندان، بسیاری را تربیت و هدایت نمود.

گفتنی است پیش از خطبه های نماز دعای ندبه و مداحی در وصف عید غدیر برگزار شد.