به گزارش “دزفول امروز“، دومین «میزگرد صمیمانه #دزفول_امروزی با مسئولین» با حضور عبدالمحمد جرجانی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول و معاون مدیرکل در محل دفتر پایگاه خبری-تحلیلی دزفول امروز برگزار شد. قبلا بخش اول آن به مخاطبین محترم ارائه شده. در زیر بخش پایانی این نشست صمیمانه تقدیم می شود:

بعضی مدارس از لحاظ امکانات و کادر آموزشی با بقیه متفاوتند:

تفاوت را تایید می کنم. این امکانات از جیب مردم بوده. سطح معلمانمان قابل قبول است. امسال تعداد زیادی دانشجو معلم در مقطع ابتدایی وارد می شوند. فرزند خودم در یکی از مدارس عادی تحصیل می کند. فقط بعضی مدارس زرق و برق بیشتری دارند.

دانشجویان تربیت معلم همیشه از کمبودها گلایه دارند. برخی معلمان از تسهیلات راضی نیستند. ممکن است سبب کم‌کاری شود

معلمان ما وجدان کاری خوبی دارند. اینجا مشارکت اولیا در آموزش مطرح است. چرا استان یزد پیشرفت کرده؟ آنجا همه به آموزش و پرورش اعتقاد دارند و هزینه می کنند. هیئت امنایی تشکیل شده و از بهترین افراد کشور با نمره های عالی دعوت کرده اند. نباید انتظار داشته باشیم تمام مشکلات را دولت حل کند. اگر میخواهیم پیشرفت کنیم همه باید وارد شویم. چرا خیرین فقط به سمت ساخت مدارس رفته اند. چرا خیر آموزشی نداریم؟ در مناطق محروم معلم داریم که به عنوان خیر آموزشی بدون هیچ توقع مالی فعالیت می کند. ما واقعا از لحاظ معیشتی شرمنده این ۵۰۰۰ پرسنل هستیم. انتظار داریم معلمان پای کار بیایند. بودجه و سرانه ما راه به جایی نمی برد.

سوال بعدی در مورد کمبود اعتبارات است. اخباری رسیده که چندین ماه است کادر اداری اضافه‌کار نگرفته برای این موضوع چه تدابیری دارید؟

حقوق ماهانه جزء پرداخت های الزام آور دولت است. هیچکس در آموزش و پرورش حقوق معوق ندارد. نیروهای ستادی و نیروهای حق التدریس ما و اضافه کاری هایی که نیروهای شاغل انجام می دهند حق التدریس آزاد ماهانه حقوق را دریافت می کند. ولی حق التدریس معلمان شاغل که به عنوان اضافه کار است بعلت کمبود اعتبار پرداخت نشده. ۹۹درصد اعتبارات صرف پرداخت حقوق می شود ولی اضافه کار به شرط تامین اعتبار است. سه ماه سال۹۵ و سه ماه سال۹۶ اضافه کار پرداخت نشده. ان شاءالله نزدیک مهر پرداخت می شود. تمام پرداخت ها در آموزش و پرورش زیر نظر وزارت هستند. مشکل اصلی ما اضافه کار نیست، سرانه است. سال گذشته ما به ازای هر دانش آموز بیش از ۱۰۰۰تومان دریافت نکردیم موجب شد بعضی مدیران از جیب والدین کمک بگیرند.

سرانه که پرداخت می شود ۱۰۰۰تومان است پس این مبالغی که از والدین گرفته می شود برای چیست؟

این مشارکت مردم است یا به زور یا به رضا.

وضعیت سرانه مدرسه چگونه است مبلغ آن چقدر است؟ آیا پرداخت می شود و یا معوقه هست؟

سال گذشته به ازای هر دانش آموز ۱۰۰۰تومان یعنی ۷۵میلیون تومان به ما دادند. یعنی مدرسه ۲۰۰نفره ۲۰۰هزار تومان دریافت می کند. این کفاف پول یک ماه برق مدرسه را نخواهد کرد. سال۸۹ -۹۰ بودجه جاری بالغ بر ۷۰۰-۸۰۰میلیون تومان بود. الان سال۹۶ هستیم تمام بودجه ما ۲۰۰میلیون تومان است.

در این یک سال مدیریت شما رتبه علمی شهرستان چه بوده است؟ چشم انداز آینده چیست؟

پنج سال پیش رتبه اول استان بودیم. متاسفانه در این پنج سال پایین آمد و به رتبه نهم رسید. در کمتر از یک سال جایگاه آموزش و پرورش دزفول دو پله بهتر شد. متوسط معدل ۰٫۵-۱٫۵نمره افزایش داشت. ما حدودا ۲۵۰دانش آموز در شهرستان داریم که ۲۷نفر رتبه ی اول کشوری را از لحاظ معدل دارند. بزرگترین چالش آموزش و پرورش دزفول گروه های آموزشی بود که فراموش شدند. دوباره از آنها دعوت کردیم.

مردم از شهر امام(ره) پرسیدند در یکی از مدارس از دانش آموزان برای اردوی راهیان نور ۱۲هزار تومان پول گرفتند اما اردو لغو شده و مبلغ به دانش آموزان برگشت داده نشده

هزینه بسیار کمی برای راهیان نور گرفته می شود. هزینه هر نفر حدود ۱۰۰هزار تومان است. متاسفانه این نوع گزارش ها به دست ما نمی‌رسد. حتما این را پیگیری خواهم کرد و مبلغ را به دانش آموزان مسترد می‌کنیم. ۳۲۸واحد آموزشی با ۷۵هزار دانش آموز و ۵۰۰۰پرسنل رسمی بجز بازنشستگان داریم. اگر تخلفی باشد متاسفانه گزارش آن به ما نمی‌رسد.

مدارس برای تامین هزینه خود مثل بهداشت، آب و برق از مردم مطالبه می‌کنند؟

طبق مصوبه دولت و قانون اساسی گرفتن وجه در مدارس دولتی ممنوع است. دولت از نظر مالی بسیار در مضیقه است و به ما اجازه داده از مشارکت های مردمی استفاده کنیم. تخلفات را گزارش کنید، وجه به اجبار گرفتن ممنوع است. هر شهروند برای ارایه تخلفات سند ارائه کند.

برای رسیدگی به این موضوعات بهتر است که سامانه‌ای باشد تا مردم بی‌واسطه موضوعات را با شما در میان بگذارند

امیدواریم امسال با فراهم شدن خط ارتباطی ویژه برای دریافت پیامک، ارتباط مستقیم با مدیر آموزش و پرورش آسان شود.

گزارش مردمی داشتیم که از کلاس ۲۰نفره ۱۲نفر تجدید شدند. آیا فقط کم‌کاری دانش‌آموزان بوده یا ضعف معلمان هم وجود دارد؟

فضای مجازی مصیبتی است که گریبان جامعه را گرفته. بجای استفاده از امتیازاتش، استفاده نادرست می‌کنیم. البته تنها دانش‌آموزان مقصر نیستند. درصد افت تحصیلی ما در پسران بیش از دختران است. طبق آمار در آینده نزدیک این درصد برعکس خواهد شد.

برخی مدارس شهرت خوبی دارند و بسیاری به آنان هجوم بیاورند. چه تدابیری برای جبران عقب ماندگی دیگر مدارس اندیشیده اید؟

امسال بعد از چندین سال مدارس را بررسی خواهیم کرد تا به این موضوع رسیدگی کنیم. اما ما مدارس بسیار خوبی داریم که خیلی هم پیشرفت نکرده اند و همه آن ها را بعنوان مدرسه بهتر می شناسند. این مشکلات بیشتر در متوسطه دوم هستند. در متوسطه اول و ابتدایی خیلی کم شاهد این اختلاف هستیم.

درخصوص کروکی توضیحاتی بفرمایید

اولویت با دانش آموز کروکی است. متاسفانه از ۱۰۰شاکی شاید ۲نفر حق دارد. بررسی کردم. خانه متروکه ای برای استفاده از کروکی به ۴نفر قولنامه شده!!!.

 باتوجه به اینکه فضای مدارس با هجوم فرهنگی مواجه است آیا نیاز نیست در کنار مشاور تحصیلی مشاور مذهبی داشته باشیم؟

ما این را سال گذشته به حوزه و امام جمعه پیشنهاد دادیم چون دزفول ظرفیت بالایی در زمینه فرهنگی پرورشی دارد.

عملکرد اداره آموزش و پرورش دزفول در زمینه ورزش و استعدادیابی چگونه است؟

ما استادیوم ورزشی، ۲اردوگاه تفریحی و تعدادی کانون فرهنگی داریم که در استان و شاید کشور کم نظیر باشد. درآمد این مجموعه ها صرف نگهداری و تجهیز خودشان می شود و از دولت بودجه ای نمی گیرند.

صحبت پایانی

از پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز تشکر می کنم. در مدت کوتاه مدیریتم تلاش های خوبی صورت گرفته. ۳۰مشاور از بدنه اداره در زمینه های مختلف، مالی، آموزشی و.. برای بهبود کارها برگزیده ام. می خواهیم دزفول بین ۴۰منطقه استان رتبه اول باشد. اکنون در فنی و حرفه ای رتبه نخست و در معارف رتبه دوم استان را داریم. مراکز فنی و حرفه ای ما امکانات خوبی دارند. در بحث فضای آموزشی در آینده نزدیکی شاهد کلنگ زنی های خوبی خواهیم بود تا مناطق کمتر توسعه یافته را در راه پیشرفت ببینیم.

از مردم عزیز بخصوص خیرین استقبال می کنیم. پیشنهادات و نقدهای مردم را پذیراییم.

/پایان

 

  • لینک های مرتبط:

 

لحظه نگاری و حواشی:

گالری تصاویر:

قسمت اول گزارش:

آموزش و پرورش ۹۱ساله دزفول و کمبود ۷۰۰نیروی متخصص!