به گزارش “دزفول امروز”، جلسه ی رسمی شورای اسلامی شهر دزفول در سالن جلسات این شورا برگزار گردید.

در جلسه ی یاد شده مسئولین اداره ی آب و فاضلاب شهرستان دزفول حضور پیدا کرده و ضمن ارائه ی توضیحات و گزارش عملکرد خود پاسخگوی سوالات منتخبین مردم این شهر شدند.

موضوع تبصره ی سه که روی قبوض آب مردم اضافه شده شاخص ترین مسئله ی مورد بحث در این جلسه به شمار می رفت.

طبق تبصره ی فوق که در شورای گذشته ی دزفول (شورای چهارم) تصویب شده بود هزینه ای جهت تعمیر و تکمیل سیستم انتقال آب و فاضلاب به قبوض مردم این شهر تحمیل می شد.

موضوع یاد شده موجب نگرانی و اعتراض گسترده ی مردم دزفول گردیده بود و خواستار لغو مصوبه ای شدند که در بیشتر شهرهای استان خوزستان اجرا نشده است.

به هر حال شورای چهارم خاتمه یافت و با وجود رای گیری های مکرر و حذف مصوبه ی قبلی خود موفق نشدند مجوزی را که خود تصویب کرده و به دولت دادند لغو کنند.

حال چشم مردم دزفول به منتخبین خود در شورای پنجم بسته شده تا شاید آنها بتوانند تصمیمی را که به زعم آنها ‘اشتباه” است و در شرایط اقتصادی حاضر مشکلی بر مشکلاتشان افزوده است اصلاح کند.

حمیدرضا چمن آرا در این جلسه ابراز داشت: با تبصره ی سه مخالفم و باید تلاش کنیم هرچه زودتر این مورد از قبوض آب مردم دزفول حذف شود.

این عضو شورا اظهار داشت: نکته ی قابل توجه این است که چرا باید پول دریافتی ناشی از تبصره ی سه در مناطقی غیر از دزفول هزینه گردد؟

وی تاکید کرد: همچنین لازم است کمیته ای با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و اداره ی آبفای دزفول تشکیل شود و مبلغی که تا کنون از مردم دزفول دریافت شده صرف مشکلات جدی مردم در حوزه ی آب و فاضلاب این شهر گردد.

چمن آرا در ادامه خاطر نشان کرد: موضوع ذکر شده را باید همزمان با پیگیری ها برای لغو مصوبه ی تبصره ی سه دنبال کنیم.

این عضو شورا توضیح داد: باید مبالغ دریافتی از مردم با دقت محاسبه شده و به اطلاع شورا برسد و پس از بررسی ها با نظارت دقیق شورا هزینه شود.

وی یادآور شد: نمی توان مبلغ فوق را هر جایی هزینه کرد چرا که دقیقا در قانون تبصره ی سه بر مصرف آن برای مشکلات شبکه ی آب و فاضلاب شهر دزفول و تحت نظارت شورای این شهر تصریح شده است.

چمن آرا در پایان اعلام داشت: ما منتخبین مردم نباید نسبت به هزینه هایی که از جیب آنها داده می شود بی تفاوت باشیم.

تاکید

تاکید