حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، با اشاره به اینکه اعزام مبلغان به دو صورت موسمی و تخصصی(طول سال) صورت می گیرد، اظهار داشت: مبلغان در اعزام تخصصی به مساجد، زندان ها، مدارس و مراکز ترک اعتیاد فرستاده می شوند و فعالیت های تبلیغی را در قالب کارهای فرهنگی و مذهبی انجام می دهند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: در اعزام موسمی، طلاب در زمان های معین و مشخصی همچون ماه مبارک رمضان، دهه اول محرم، دهه ولایت به مناطق مختلف کشور فرستاده می شوند.

وی درباره وظایف مبلغان در ماه محرم افزود: محرم ماه ولایت اهل بیت(ع) است؛ از این رو تعمیق ولایت اهل بیت(ع) و آشنایی مردم با اساس اعتقادات دینی در ماه محرم با شور و احساس دینی مورد توجه مبلغان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی خاطرنشان کرد: تعمیق اعتقادات دینی همراه با شور و احساس دینی در ماه محرم، پذیرش در میان مردم را به همراه خواهد داشت که در این پذیرش باید اخلاق و معنویت مورد اهتمام مبلغان قرار گیرد.

وی گفت: وقتی مردم جانشان را با گریه بر اهل بیت(ع) جلا داده باشند، نصیحت پذیر خواهند بود؛ از این رو نصایح اخلاقی و معنوی در تنظیم رفتار در محیط خانواده و کار بسیار تأثیرگذار است./۹۴۵۶/ت۳۰۲/ب۱خبرگزاری رسا