به گزارش “دزفول امروز”، قطعی اتصال های اینترنت ثابت و ضعیف شدن ارتباط اشتراک های همراه در شهرستان دزفول گردیده است.

بروز این گونه اختلال ها باعث نارضایتی شهروندان خصوصا صاحبین مشاغلی که ارتباط مستقیمی با اینترنت دارند شده و زیان زیادی را به ایشان وارد نمود.

به دنبال گزارش های مردمی مخاطبین عزیز این پایگاه موضوع یاد شده را از طریق رئیس اداره ی مخابرات شهرستان دزفول جویا شدیم.

محسن ارجمندیان طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز ضمن تایید قطعی اتصال اینترنت ابراز داشت: محدوده ی اختلال اینترنتی پیش آمده در سطح شهرهای شمالی استان خوزستان می باشد.

وی اظهار داشت: با تلاش همکارانمان و با پیگیری ها از اداره کل مخابرات مرکز استان خوزستان در حال تلاش برای رفع اختلال پیش آمده هستیم.

رئیس اداره ی مخابرات شهرستان دزفول در پاسخ به پرسش خبرنگار دزفول امروز برای علت پیش آمدن هر از گاهی مشکلات مشابه توضیح داد: شرایط نابسامات جوی و گرمای شدید هوا باعث بروز اختلال در سیستم های مخابراتی می شود.

ارجمندیان ادامه داد: تجهیزات ما برای تحمل دماهایی تا این حد بالا طراحی و ساخته نشده اند و به عنوان مثال “کافو” های مستقر در سطح شهر در دماهای بالا مختل می گردند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان رفع مشکل رخ داده و وصلی دوباره ی شبکه تشریح کرد: واقعیت این است که نمی توانیم زمان مشخصی برای آن اعلام کنیم ولی احتمالا تا ساعتی دیگر مشکل پیش آمده مرتفع خواهد شد.

شایان ذکر است طی روزهای گذشته نیز قطعی و اختلال در اتصال به شبکه ی اینترنت توسط اشتراک های ثابت در شهرستان دزفول و شهرهای شمالی خوزستان مشکلاتی را برای شهروندان این مناطق ایجاد کرد.

گفتنی است گرمای شدید هوا در حوزه هایی دیگر از جمله شبکه ی توزیع نیروی برق، گردشگری، صنعتی، کشاورزی، محیط زیست و … نیز زیان های گسترده ای به اهالی شهرستان دزفول و استان خوزستان وارد کرده است.

دستگاه‌های