به گزارش “دزفول امروز”، شهرستان دزفول با داشتن نه دانشگاه رسمی و جوانانی مستعد، فارغ التحصیلان بسیاری دارد که شمار زیادی از آنان بیکار و آماده به کار هستند.

روابط عمومی فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول از ارائه ی گزارش اقتصادی معاون استاندار و فرماندار ویژه ی این شهرستان در حاشیه ی جلسه ی کارگروه شورای اشتغال خبر داد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول بیان داشت: در زمینه ی موضوع اشتغال، توانسته ایم افزون بر ۱۷۰ درصد از سهمیه ی تعیین شده، اشتغال ایجاد کرده ایم.
حبیب اله آصفی توضیح داد: سهمیه ی شهرستان دزفول یک هزار و ۲۲۳ نفر بود که با همت مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان تعداد بیشتری نسبت به سهمیه، اشتغال زایی انجام گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: از نظر تعداد موارد اشتغال صورت گرفته طی سال گذشته، شهرستان دزفول رتبه ی نخست را در استان خوزستان به دست آورد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول تشریح کرد: سهمیه ی سال ۹۶ شهرستان ما یک هزار و ۲۱۹ نفر اعلام شده است که تا کنون ۴۸۳ نفر، معادل ۳۹ درصد در سامانه ثبت شده است.

آصفی تصریح کرد: از کلیه ی مدیران شهرستان دزفول انتظار می رود با همت عالی و کار شبانه روزی خود در جهت اولویت اول کاری که همان اشتغال پایدار است تلاش نمایند.
وی تاکید کرد: کلیه ی مدیران دستگاه های اجرایی موظف اند در راستای مسئولیت خود طرح های اشتغال زایی ارائه داده و در تحقق و ایجاد طرح یاد شده، اقدامات لازم را صورت دهند.
فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده، مصوب گردید بانک ملی همکاری های لازم را برای ارائه ی تسهیلات بانکی به منظور ایجاد اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی داشته باشد.
آصفی عنوان داشت: استفاده ی صحیح از ظرفیت های منطقه ای یکی از راهکارهای اساسی در زمینه ی ایجاد اشتغال می باشد.

وی در پایان اذعان داشت: سرمایه گذاری در راستای پتانسیل های موجود در شهرستان دزفول، استفاده از تخصص نیروی بومی و پایداری در اشتغال را ایجاد خواهد کرد.

توجه جدی به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب و مسئله ی تولید در شهرستان دزفول که از پتانسیل های خدادادی آب مناسب، خاک مستعد، نیروی انسانی توانمند و باغات و مزارع فراوانی با محصولات مرغوب برخوردار است راهگشای معضل بیکاری این شهرستان می باشد.

همچنین با ایجاد کارخانجات بسته بندی و فراوری محصولات کشاورزی و تخصیص مرز هوایی می توان این محصولات را صادر کرد و به ارز آوری و رونق اقتصادی در شهرستان و کشور رسید.

رتبه