به گزارش “دزفول امروز” جلسه جذب سرمایه گذاری پروژه برج طاووس با حضور سرمایهگذاران اسپانیایی و ونزوئلایی در فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول برگزار شد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول ضمن تشریح پتانسیل های متعدد این شهرستان در حوزه های گردشگری، کشاورزی و اقتصادی بیان کرد: ایران، اسپانیا و ونزوئلا کشورهایی فرهنگی هستند.

وی اضافه کرد: هیچ محدودیتی در زمینه ی سرمایه گذاری و همکاری وجود ندارد و با تمام قدرت از این کار حمایت می کنیم.

در ادامه سرمایه گذار اسپانیایی ضمن ستایش زبان فارسی تبیین کرد: کشور ایران مهد تمدن و فرهنگ است و طی حضور خود در دزفول این نکته برایم ثابت شده است.

ماریا کریستینا ابراز داشت: اینجا جنگی هشت ساله را پشت سر گذاشته است که بی گناهان فراوانی در آن کشته شده اند. (به شهادت رسیده اند).

این فعال اقتصادی افزود: نمونه هایی از این پروژه را دیده ام و شخصا به اینجا آمده ام تا ثابت کنم که علاقه مند به سرمایه گذاری هستم و توان آن را دارم.

وی با اشاره به جاذبه های طبیعی دزفول اذعان داشت: رود‌خانه ی دز ما را شگفت زده کرده است. دزفول به پروژه ای همچون برج طاووس نیازمند است تا پتانسیل های خود را به نمایش گذارد.

سرمایه گذار اسپانیایی تاکید کرد: باید سرمایه گذاران بیشتری برای پروژه ی برج طاووس جذب کنیم و این موضوع نیازمند همدلی و همکاری مسئولین با یکدیگر است.

سرمایه گذار ونزوئلایی ایرانی الاصل نیز در این جلسه اظهار داشت: آماده ایم سرمایه ای بالغ بر ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون یورو در این شهر هزینه کنیم.

آیدین جعفری گفت: پس از گذشت ۱۲ سال برای سرمایه گذاری به کشور خودم آمده ام و یک سال است که با پروژه ی برج طاووس آشنایی دارم.

این فعال اقتصادی در ادامه تاکید کرد: آمده ام تا کار را به سرانجام برسانم و صمیمیت اهالی شهرستان دزفول و حمایت مردم ایران ستودنی می باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت طاووس جهان نیز با اشاره به موضوع تعطیلی طولانی مدت این پروژه خاطر نشان کرد: پروژه ی برج طاووس را دولت متوقف کرده است.

رحمان صدرایی فر همچنین با تاکید بر فرّار بودن سرمایه هشدار داد: حتی یک روز توقف پروژه ای همچون برج طاووس می تواند به نابودی آن و رفتن سرمایه گذار منجر می شود.

این فعال اقتصادی در خصوص تاریخ شروع به کار ساخت پروژه ی برج طاووس افزود: لازم به محض تزریق سرمایه به کارگاه فعالیت اجرایی آن را از سر می گیریم.

وی در زمینه ی ظرفیت اشتغال زایی پروژه توضیح داد: طی فاز نخست، افزون بر ۱۰۰۰ نفر و در پایان و بهره برداری کامل پروژه نیز حدود ۳۵۰۰ نیرو به کار گرفته خواهد شد.

حمیدرضا چمن آرا عضو شورای شهر دزفول که در این جلسه حاضر شده بود بر حمایت قاطع این شورا از طرح هایی که اشتغال زایی و پیشرفت شهرمان را موجب می شود تاکید کرد.

میرزاعلی آستی دیگر عضو شورا تاکید کرد: وی و چمن آرا دو عضو آرشیتکت (مهندس معماری) شورای شهر هستند و معماری و زیبایی شهری برایشان در اولویت است.

این عضو شورای شهر پنجم یادآور شد: مردم دزفول همان گونه که در تشییع باشکوه پیکر خانم دکتر اورارا باتارا پزشک فیلیپینی نشان دادند قدر خارجی هایی که برای شهرشان خدمت می کنند را می دانند.

شایان ذکر است حبیب الله آصفی در پایان جلسه تماشای نقاط دیدنی و معماری بی نظیر شهرستان دزفول از جمله شوادون ها* را پیشنهاد داد.

* شوادون: سرداب، مکانی غار مانند که در گذشته زیر ساختمان های شهرمان حفر می شد و از مولفه های معماری سنتی شهرستان دزفول می باشد.