به گزارش “دزفول امروز“، مردم متدین و خداجوی شهرستان دزفول امروز پنج شنبه نهم شهریور ماه ۱۳۹۶ مصادف با روز عرفه همچون دیگر مسلمانان جهان آیین روح بخش و خوش طنین قرائت دعای عرفه را برگزار کرده اند.

اهالی دیار فقاهت و مقاومت هم اکنون در بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه های این شهرستان در شرایطی حاضر شده اند که امید به قبولی حاجات و دعای خود دارند.

حاضرین در این مراسم ها همنوا با حجاج بیت الله الحرامِ حاضر در صحرای عرفات، دعای پر فیض عرفه را زمزمه می کنند و با ریختن اشک شوق و برآوردن دست حاجت، رحمت حق را می طلبند.

حرم مطهر حضرت محمد بن موسی الکاظم – سبزقبا علیه السلام، آستانه ی متبرکه ی علی مالک (ابراهیم و عقیل علیهم السلام)، حسینیه ی ثار الله (ع)، مساجد جامع، نجفیه، شهید مسعود توتونچی، پاسداران، ابوالفضل العباس (ع) – جمشید آباد، محمدی و صاحب الزمان (عج) جنوبی از جمله ی مراکزی هستند که دعای عرفه را در شهر دزفول برگزار می کنند.

همچنین مساجد امام رضا (ع) کوی آیت الله طالقانی (ره) – ولی آباد، ولایت کوی مهر شهر آزادگان و صاحب الزمان (عج) شهر صفی آباد جزء اجرا کنندگان این برنامه در مناطق حاشیه ای و شهرهای اقماری این شهرستان هستند.

اما امسال این مراسم ملکوتی در دزفول و دیگر شهرهای کشور عزیزمان حال و هوایی خاص دارد. مهمان ویژه ی این برنامه ها شهید محسن حججی است که سرش را در راه دفاع از حریم اهل بیت بخشید و سردار جاویدان عزت و پاسدار شرافت اسلام و میهن پاکمان شد.

و اینک تصویر زیبای شهید حجج در کنار شهدای مدافع حرم شهرستان دزفول زینت بخش محفل دعاگویان روز عرفه بود.

تصاویر اختصاصی و زیبای خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز از آیین معنوی دعای عرفه در شهرستان دزفول را در پایان این گزارش با هم می بینیم.

طنین