به گزارش “دزفول امروز“، روابط عمومی فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول طی گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از ساخت نیروگاهی یک هزار مگاواتی در این شهرستان خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول در این خصوص بیان داشت: مجوز زیست محیطی نیروگاه یک هزار مگاواتی صادر شده است.

حبیب اله آصفی افزود: سرمایه گذاران این نیروگاه یونانی هستند و محل نیروگاه یاد شده در شهر اقماری حمزه از توابع شهرستان دزفول تعیین گردید.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم هر چه سریع تر عملیات احداث نیروگاه عظیم یک هزار مگاواتی شهرستان دزفول آغاز شود.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول ابراز داشت: اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این نیروگاه اعتباری معادل ۳۷ هزار میلیارد ریال می باشد.

آصفی تصریح کرد: تلاش می شود عملیات اجرایی این پروژه ی بزرگ تا اواخر شهریور ماه با حضور سرمایه گذار خارجی، یکی از وزیران و استاندار خوزستان شروع شود.

وی همچنین تاکید کرد: جذب سرمایه گذار در بخش خصوصی از اولویت های اقدامات اقتصادی فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول است.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول اذعان کرد: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی بخش خصوصی در سال های اخیر نشان از اطمینان و اعتماد بخش خصوصی دارد.

آصفی در پایان سخنانش ابراز امیدواری نمود: باید از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت توسعه، عمران و ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

شهر اقماری و محروم حمزه با بیش از شش هزار نفر جمعیت در دهستان ماهور برنجی بخش سردشت در جنوب شهرستان دزفول واقع شده است.

در شرایط کمبود بودجه های دولتی، سرمایه گذاری بخش خصوصی علاوه بر آبادانی و پیشرفت، راه گشای بخش های تولیدی و حل مشکل بیکاری جوانان به خصوص در مناطق کمتر برخورداری چون شهرستان دزفول می باشد.

نوید