به گزارش “دزفول امروز“، جلسه ی رسمی شورای شهر دزفول عصر امروز یکشنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۶ با حضور اعضای شورای پنجم در اتاق جلسات شورا برگزار شد.

در این جلسه که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه تشکیل شد، شهردار جدید، سرپرست و معاون عمرانی شهرداری نیز حضور داشتند.

این نشست با موضوع پروژه های نیمه‌ تمام و در حال ساخت شهرداری اجرا شد و نحوه ی ادامه و تکمیل فعالیت ساخت آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

توقف پروژه های شهری 

رئیس شورای شهر به موضوع توقف برخی پروژه های عمرانی شهرداری که در رسانه ها منعکس شد واکنش نشان داد و گفت: توقف این پروژه ها را به شدت تکذیب می کنیم.

سرپرست شهرداری دزفول نیز در پاسخ به مسئله ی توقف پروژه ها تصریح کرد: پروژه ی فتح المبین گذشته ها ماه ها متوقف می شد، در حالی که بنا بود یک ساله افتتاح گردد.

ایمان کناری زاده ادامه داد: این موضوع در حالی است که اکنون یک هفته متوقف شده ولی به چشم همه آمده است.

آسفالت معابر

عظیم سرافراز در خصوص آسفالت معابر نیز داشت: شش میلیارد تومان بودجه ی نهضت آسفالت سال ۹۶ به اتمام رسیده در حالی که هنوز آن را پرداخت نکرده‌ ایم.

معاون عمرانی شهرداری دزفول در تشریح نهضت آسفالت شهر دزفول توضیح داد: یک میلیون متر مربع از معابر شهری طی سال گذشته و امسال آسفالت شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد.

قدردانی از خدمات مسئولین گذشته

میرزاعلی آستی متذکر شد: نباید پروژه‌ های شهری که اجرا می شود به نام شخص خاصی مصادره گردد بلکه باید قدر خدمات مسئولینی که در هر پروژه‌ ای تلاش کرده‌ اند بدانیم.

این عضو شورا در ادامه اضافه کرد: مثلا کرمی‌ نژاد کوشش زیادی برای ساخت پروژه ی تقاطع غیرهمسطح فتح‌ المبین نموده است که قابل تقدیر است.

سرافراز در پاسخ به آستی اذعان داشت: در افتتاح این پروژه‌ ها، شهردار، اعضای شورا و مسئولین سابق دعوت می‌ شوند تا از تلاش آنان قدردانی شود.

تکمیل پل های عابر پیاده

معاون عمرانی شهردار تشریح کرد: ۲۷۰ میلیون تومان پیش‌ پرداخت برای پله های برقی پل‌ های عابر پیاده هزینه شده و برای تکمیل آن سه میلیارد تومان نیاز است که اقتصادی نیست.

محمدعلی دوایی فر شهردار منتخب نیز به ارتفاع کم پل‌ های عابر پیاده اشاره کرد که برای پل ها و خودروهای عبوری خطرساز است و باید اصلاح گردد.

سرافراز نیز ضمن تاکید بر لزوم مدیریت حساب‌ های بانکی شهرداری دزفول یادآور شد: بانک‌ ها وعده ی تامین پل‌ برقی را داده بودند.

پروژه های فعال شهرداری

معاون عمرانی شهرداری هم در خصوص پروژه های در دست اقدام ابراز داشت: هم اکنون ۱۶ پروژه ی فعال از جمله طرح قائم توسط شهرداری دزفول در حال اجرا می باشد.

حسین جولک این پروژه ها را بدین شرح برشمرد: تکمیل پل گاومیش آباد، سرپوش گذاری کانال مدرس، تقاطع غیرهمسطح فتح المبین، پل های عابر پیاده، طرح قائم، پارک کوی مهرشهر، کمربندی شهید محمدی زاده، آرامستان باغ رحمت، پارک بانوان، مجموعه فرهنگی ورزشی شهید سوداگر (هزاره ی سوم)، جاده ی شهرک محمد بن جعفر (ع)، بهسازی مقبره ی شهدای گمنام، دوبانده کردن جاده ی شهیون و میدان شهید باکری، زیرسازی و آسفالت زیباشهر و مسکن مهر، احداث ساختمان شهرداری مرکزی و تکمیل ساختمان منطقه ی سه.

بازدید از پروژه ها

بازدید تعدادی از پروژه‌ های شهری ‌بخش بعدی این برنامه بود که در دستور کار اعضای شورا و معاونت عمرانی شهرداری قرار گرفت.

معاون عمرانی شهرداری دزفول طی این بازدید گفت: قبرستان ۵۰هکتاری باغ رحمت نیاز ۵۰ساله ی شهر را تامین می کند و حداقل ۲۰۰میلیارد ریال جهت تکمیل آن لازم است.

رئیس شورای شهر دزفول نیز در این زمینه تاکید کرد: به کمک خیرین جهت ساخت مسجد، حسینیه، غسالخانه، سرویس بهداشتی، خیابان و… نیاز مبرم داریم.

حمیدرضا چمن‌ آرا نیز در این بازدید تذکر داد: فشردگی قبور و نبود فاصله بین آنها با فرهنگ مردم دزفول همخوانی ندارد و باید اصلاحاتی در طراحی آنها صورت پذیرد.

در ادامه، بازدید از پروژه ی احداث کندروی کوی زیباشهر (کوپیته) دزفول با ۵۰ درصد پیشرفت بخش دیگری از این برنامه بود.

گلزار شهدای شهیدآباد دزفول مقصد بعدی کاروان مسئولین بود و سیدمصطفی عظیمی‌ فر در این بازدید ابراز داشت: باید المانی برای یادمان شهدای گمنام شهیدآباد طراحی شود.

این عضو شورای شهر دزفول تصریح کرد: جوانانی بصورت خودجوش در حال خدمت به این شهدا هستند که باید به کمکشان بیاییم، ما در زمینه  ی شهدا کوتاهی کرده‌ ایم.

معاون عمرانی شهردار در ایستگاه بعدی و طی بازدید از پروژه ی تقاطع غیرهمسطح فتح المبین اظهار داشت: از روز گذشته پیمانکار پروژه را متوقف کرده است.

مهندس مشاور پروژه نیز توضیح داد: این پروژه ۸۲ درصد پیشرفت داشته و در صورت ادامه ی فعالیت پیمانکار، دو ماه دیگر به پایان می رسد.

بازدید از پل گاومیش آباد و جاده‌ های دسترسی آن آخرین بخش این برنامه بود که همزمان با غروب آفتاب صورت پذیرفت.

گالری تصویری کامل را در لینک زیر ببینید:

پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری زیر ذره‌بین شورای شهر