به گزارش “دزفول امروز”، آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر برپا شد.

خداترسی در کلیه امور
خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان باید در امور زندگی خود پرهیزکار و خداترس باشد تا در دام شیطان گرفتار نشود.
اثبات حقانیت اهل بیت(ع)
قاضی دزفولی در ادامه بحث سبک زندگی دینی با توجه به ۲۴ ذی الحجه روز مباهله به تبیین اهمیت و ماجرای شیرین مباهله و برخی نکات دقیق آن پرداخت و ابراز داشت: یکی از زیباترین جلوه های حقانیت اهل بیت علیهم السلام از منظر قرآن آیه مباهله است.
امام جمعه دزفول افزود: مباهله سندی رسا و گویا بر حقانیت اهل بیت پیامبر گرامی اسلام است و نشان داد که علم خاص پیامبر به هر چیز تعلق گیرد همان اتفاق می افتد.
سوره جانبخش  هل اتی
وی در فرازی دیگر به سالروز نزول سوره هل اتی اشاره کرد و تبیین کرد: از آیه ۵ تا ۲۵ این سوره مبارک بصورت کامل به فضائل و مناقب اهل بیت پیامبر پرداخته می شود که به روح وجان آدمی صفا می بخشد.
تقدیر حضور مردم در نمازجمعه
خطیب جمعه دزفول در خطبه دوم ضمن تقدیر از حضورمردم متدین دزفول برغم هوای گرم و طاقت فرسای این منطقه انرا نشان ایمان وبندگی خدا دانست وسالروز نزول آیه ۵۵ سوره مائده ، حدیث شریف کساء وبخشش انگشتری امام علی (ع) در هنگام رکوع را گرامی داشت.
حفظ کیان خانواده
قاضی دزفولی همچنین با اشاره به روز خانواده وضرورت حفظ کیان آن گفت: نهادهای فرهنگی در مقابل مروجین شئونات غیر اخلاقی در جامعه احساس مسئولیت کنند و نخبگان و مسئولان فرهنگی نسبت به تبیین اهمیت و کارکرد همه جانبه خانواده در جامعه حساس باشند.
امام جمعه دزفول افزود: بسیاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی با استحکام خانواده برطرف می شود لذا باید بر استحکام خانواده درتراز دستورات اسلامی به عنوان یکی از راههای موثر در برابر هجمه فرهنگی دشمن تاکید داشت و به دنبال چالش های خانواده و رفع آنها بود.
وی تصریح کرد: نباید سمت و سوی مشکلات رافقط به سمت زنان جامعه نشانه رفت زیرا جوانان و مردان نیز نقش مهمی درحفظ شئونات اسلامی جامعه و استحکام خانواده دارند.
خطیب جمعه دزفول ضمن انتقاد از پوشش نامناسب برخی مردان در فضاهای عمومی اذعان داشت: مردم باید در برابر این وضعیت و پوشش نامناسب احساس مسئولیت کنند و باید به مردان بد پوشش تذکر داد.
فرهنگ‌سازی در عزاداری
قاضی دزفولی درآستانه ماه محرم بر رعایت پوشش و احیای امربه معروف و نهی از منکر در این ایام تاکید کرد و خواستار فرهنگ سازی در عزاداری امام حسین (ع) شد.
امام جمعه دزفول افزود: باید در مراکز آموزشی به حقوق خانواده و پایبندی به خانواده پرداخته شود و از آموزش مطالب غیرکاربردی اجتناب کرد.
اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تفکرات حضرت امام راحل (ره) وانقلاب را بعنوان ملاک خودقراردهند
وی درفرازی دیگر ازخطبه های نمازبا اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیداربا اعضای جدید مجلس تشخیص مصلحت نظام گفت: همانگونه که حضرت آقا فرمودندباید اعضای این مجمع تفکرات حضرت امام راحل (ره) وانقلاب را بعنوان ملاک برنامه های این مجمع قراردهند.
دفاع از مردم مظلوم میانمار
خطیب جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه به جنایات و فجایع انسانی اخیر درمیان مسلمانان میانمار پرداخت و گفت:مدعیان حقوق بشر در برابر این فجایع سکوت اختیار کرده اند و این جنایات را محکوم نکردند لذا همه مسلمانان و ملت های آزاده باید به صحنه بیایند و دولت ها را از بی تفاوتی خارج کنند و با فشار سیاسی و اقتصادی دولت ها را نسبت به این جنایات وادار به واکنش کنند.
پیروزی جبهه مقاومت
قاضی دزفولی همچنین به شکست برنامه های استکبار جهانی و پیروزی مسلمانان در عراق و سوریه اشاره کرد و گفت:با حمایت های صورت گرفته جنگ نامنظم تروریست ها به جنگ کلاسیک تبدیل شده و باعث شده یگان ها و واحدهای مختلف وارد عمل شوند وسرزمین اسلامی را پالایش و پاکسازی کنند که این نقطه قوتی برای جهان اسلام است.
مقابله مسئولان با بدعهدی های آمریکا
امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته به بدعهدی آمریکا در برجام نیز اشاره کرد و گفت:کنگره آمریکا مانع فروش هواپیمای مسافربری به ایران شد که این مورد از جمله موارد نقض پی در پی برجام از سوی آمریکاست.
وی افزود: مسئولان با روشهای منطقی و قاطعانه بایددربرابر بد عهدی های امریکا بایستند.
تبریک موفقیت صداوسیمای خوزستان

خطیب جمعه دزفول همچنین موفقیت های اخیر صداوسیمای مرکز خوزستان در جشنواره اخیرکردستان رابرغم بعضی از کم لطفی های مرکز صداوسیمای مرکز خوزستان به شهرستان دزفول تبریک گفت و افزود: انچه که مهم وقابل تقدیر است اهدای جایزه دریافتی مدیر کل این مرکزبه خانواده معزز شهید علی هاشمی است.
لزوم ثبت ملی قنات چوقابفان
قاضی دزفولی در ادامه با بیان اینکه به همت اهالی محله پشت بقعه سیدمحمود ،قنات و سربطاق چوقابفان احیا شده است گفت: این میراث فرهنگی یکی از بزرگترین طرح های میراث فرهنگی استان خوزستان است که احیای آن کاری ارزشمند است.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه شبکه آبرسانی دزفول در گذشته از طریق قنات و از زیر زمین تامین می شد تا از تبخیرآب جلوگیری شود اظهار کرد: قنات های دزفول یکی از شبکه های مدرن آبیاری در جهان محسوب می شوند که باید به محلی برای گردشگری ، جذب توریست و ایجاد اشتغال تبدیل شوند.
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این طرح میراث فرهنگی خواستار ثبت ملی قنات چوقابفان دزفول به عنوان یک اثر تاریخی و فرهنگی دراین شهرشد.
تبصره۳ و نارضایتی مردم
امام جمعه دزفول در پایان خطبه ها با بیان این مطلب که اعمال تبصره ۳ بر روی قبض آب مشترکان دزفولی موجب نارضایتی مردم شده است گفت: برغم تذکر داده شده در این رابطه به مسئولان تاکنون این موضوع بی نتیجه بوده است.
وی با بیان اینکه مصوبه شورای چهارم شهر دزفول در خصوص اعمال تبصره ۳ بر روی قبض آب مشترکان بدون اجازه وزیر نیرو قابل حذف از روی قبض آب مشترکان نیست گفت:بر اساس این تبصره آب بهای مصرفی شهروندان دزفولی افزایش غیر قابل قبولی داشته است که این اجحاف در حق مردم این شهرستان می باشد.
خطیب جمعه دزفول تصریح کرد:طبق بررسی صورت گرفته در برخی استان ها که تبصره ۳ بر روی قبض آب و فاضلاب مشترکان اعمال شده درآمد حاصله برای حفظ ، نگهداری و توسعه طرح های آبرسانی همان شهرستان هزینه می شود اما در دزفول چنین چیزی اجرا نشده است.
استقلال آبفا دزفول و هزینه درآمدها در خود شهرستان
قاضی دزفولی در ادامه با انتقاد از اینکه درآمد حاصل از آب و فاضلاب دزفول در دیگر نقاط استان هزینه می شود افزود:طبق قانون هر شهرستانی که بیش از ۶۰ هزار مشترک آب و فاضلاب دارد باید شرکت آب و فاضلاب آن مستقل باشد تا درآمد حاصل از آن در خود شهرستان مربوطه هزینه شود اما با وجود اینکه شهرستان دزفول حدود ۱۳۰ هزار مشترک آب و فاضلاب دارد اجازه تشکیل شرکت مستقل آبفا به آن داده نشده است.
امام جمعه دزفول واریز مبالغ حاصل از در آمد آب و فاضلاب مشترکان دزفول به حساب استان را خلاف قانون و جزء حق الناس دانست و گفت: مسئولان نباید به خاطر حفظ میز ریاست زیربار هر خواسته و مطالبه مسئولان استانی بروندوباید این موضوع را رسیدگی و جلوی این اجحاف آشکار را بگیرند.