به گزارش “دزفول امروز“، وسعت و جمعیت شهرستان نیم میلیون نفری دزفول پس از مرکز استان اولین شهر خوزستان است.

همچنین مزارع و باغات فراوان و پرثمر شهرستان دزفول را به قطب کشاورزی کشور بدل کرده و صنایعی چون شرکت فولاد نیز از جمله پتانسیل های بالقوه ی این شهرستان محسوب می شوند.

حمل و نقل داخلی و خارجی سریع محصولات کشاورزی و صنایع جانبی آن، نهاده های مصرفی و تولیدات صنایعی مانند فولاد و جابجایی مسافرین شهرستان و منطقه جزء بدیهی ترین نیازهاست.

از آنجا که دزفول قطب درمانی شمال خوزستان و استان های مجاور می باشد گسترش حمل و نقل منطقه ای و تجهیز امکانات آن ضرورت دارد.

صدور مجوز مرز هوایی برای فرودگاه دزفول، پیوستن جاده های مواصلاتی شهرستان به شبکه ی راه های مهم کشوری و اتصال این شهرستان به شبکه ی را آهن سراسری از مصادیق مهم این ضرورت هاست.

چندین سال است موضوع اتصال دزفول به شبکه ی ریلی کشور جزء مطالبات جدی مردم است و مسئولین نیز در سال های اخیر پیگیر تحقق این مطالبه هستند.

امروز روابط عمومی شهرداری دزفول اعلام کرد: با پیگیری عباس پاپی زاده نماینده ی مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، شهرستان دزفول به شبکه ی ریلی کشور متصل می شود.

سرپرست شهرداری دزفول در این زمینه ابراز داشت: حمل و نقل ریلی در زمینه ی جابجایی مسافر و نیز حمل و نقل کالا و محصولات یکی از امن ترین روش های تردد می باشد.

ایمان کناری زاده اضافه کرد: در نتیجه شهرستان دزفول نیاز مبرمی دارد که به شبکه ی راه آهن سراسری کشور متصل گردد.

وی تشریح کرد: روز گذشته جلسه ای با حضور مشاور نماینده ی دزفول در مجلس شورای اسلامی جهت انجام اقدامات اولیه ی اجرایی این پروژه ی مهم تشکیل شد.

سرپرست شهرداری دزفول افزود: طی این جلسه که مشاور فرماندار ویژه و مسئول واحد شهرسازی شهرداری دزفول نیز حضور داشتند در خصوص فراهم آوردن شرایط اتصال شهرستان به شبکه ی ریلی کشور و اقدامات لازم جهت آماده سازی بستر مناسب برای این امر مهم گفتگو و تبادل نظر شده و تصمیمات ویژه ای اتخاذ گردید.

اتصال