به گزارش “دزفول امروز“، به کلیه ی روستاهای محوری و دارای شاخص شهرستان دزفول دفاتر پست بانک اختصاص داده می شود.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول از بیان موضوع فوق در جلسه ی مشترک معاون استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول با مدیر کل پست بانک استان خوزستان خبر داد.

در این جلسه فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول بیان داشت: این شهرستان از ظرفیت و پتانسیل بالایی در کارهای اقتصادی، کشاورزی و غیره برخوردار بوده و بالاترین میزان جذب سرمایه گذاری، افتتاحیه ها و کلنگ زنی ها را به خود اختصاص داده است.

حبیب اله آصفی ادامه داد: با این همه دردهای ما کمبودهایی هست که در بخش های شهیون و سردشت شهرستان دزفول وجود دارد.

وی متذکر شد: ارائه ی خدمات مناسب به این مناطق باعث مهاجرت زدایی، کارآفرینی، اشتغال زایی و افزایش امید به زندگی خواهد شد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: در این میان پست بانک ها می توانند نقش اساسی در افزایش ضریب اشتغال روستایی داشته باشند.

آصفی افزود: پست بانک ها می بایست به نقش اصلی خود یعنی توسعه ی خدمات در مناطق محروم و روستایی بپردازند و روی این مسئله متمرکز شوند.

وی تصریح کرد: با عزم جهادی در راستای رونق اقتصادی می بایست امکان انتقال نقدینگی به روستاها را فراهم کرد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول اذعان کرد: با این کار عدالت اقتصادی، کاهش فاصله ی شهر و روستا، بهره مندی روستائیان از تسهیلات بانکی و مکانیزه سازی و تقویت خدمات الکترونیکی محقق می شود.

آصفی همچنین وعده داد: به کلیه ی روستاهای محوری و دارای شاخص، دفاتر پست بانک اختصاص داده خواهد شد.

وی اعلام داشت: با رایزنی های انجام شده، توسعه ی باجه های خدمات بانکی شهری و روستایی، بررسی و رفع مشکلات دفاتر پیشخوان، ارائه ی سیاست های تشویقی، تعامل و ارتباط پایدار این دفاتر با دهیاری ها و بخشداری ها در راستای درآمدزایی بیشتر در دستور کار قرار گرفت.

همچنین مدیرکل پست بانک استان خوزستان نیز در پاسخ به سخنان فرماندار ویژه ی دزفول آمادگی این بانک را در ارائه ی خدمات مطلوب به دهیاری ها و روستائیان و نیز همکاری با بخشداری ها اعلام کرد.

ارتقای خدمات رفاهی و تامین نیازهای اولیه و مهم زندگی اهالی روستا، لازمه ی ادامه ی حیات مناطق روستایی و حفظ چرخه ی تولید در این مناطق که سرشار از پتانسیل های خدادای هستند و نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور به عهده دارند می باشد.

اختصاص