به گزارش “دزفول امروز“، دقایقی پیش حادثه ی انفجار باعث تخریب یک دستگاه ساختمان مسکونی در شهر امام (ره) از توابع شهرستان دزفول شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز ضمن تایید حادثه ی انفجار فوق گفت: حادثه دقایقی پیش به وقوع پیوسته است و در حال پیگیری موضوع هستیم.

امیر عیسی زاده اضافه کرد: اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.

حادثه ی انفجار فوق متاسفانه به تخریب کامل این ساختمان مسکونی انجامید.

سازمان آتش نشانی و خدمایت ایمنی شهرداری دزفول اعلام کرد: احتمال زیر آوار ماندن ساکنین این ساختمان قطعی است.

یکی از ساکنین خانه ی تخریب شده ی شهر امام (ره) دزفول لحظاتی پیش زنده از زیر آوار خارج شد.

نگرانی مردم و ازدحام جمعیت شهروندان، موجب شده تا روند آواربرداری کند شود.
شهردار شهر امام (ره) با حضور در صحنه، از مردم تقاضا دارد جهت سهولت و تسریع در آواربرداری صحنه ی انفجار را ترک کنند.

برخی شهروندان حاضر در محل حادثه، نشت گاز را عامل بروز این انفجار می دانند.

البته صحت این ادعا تایید یا رد نمی شود و باید منتظر اعلام نظر کارشناسی دستگاه های ذی ربط ماند.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز اظهار داشت: ساعت ۱۹:۳۵ دقیقه ی امروز پنج شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۶ طی تماسی با سامانه ی ۱۲۵ این سازمان خبر انفجاری مهیب در یک ساختمان مسکونی شهر امام (ره) به اطلاع ما رسید.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اذعان داشت: پس از دریافت گزارش حادثه بی درنگ اکیپ امداد و نجات این سازمان را به محل حادثه اعزام کردیم.

عبدالحسین معظم فر افزود: همچنین موضوع حادثه به آتش نشانی های شهر امام (ره) و شهرهای اطراف اطلاع رسانی شد و بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: به گفته ی یکی از ساکنین محل احتمالا انفجار به علت نشت گاز بوده که منجر به تخریب کامل منزل مسکونی شده و در پی این حادثه احتمال وجود افرادی زیر آوار زیاد است.

مدیرعامل آتش نشانی دزفول ادامه داد: تمام نیروهای عملیاتی هم اکنون مشغول آوار برداری در محل حادثه هستند و تا پایان آوار برداری بصورت کامل در محل حضور خواهند داشت.

تکمیلی:

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز اضافه کرد: دقایقی پیش در پی تماس با مرکز فوریتهای پزشکی بیمارستان بزرگ دزفول مشخص شد مردی حدودا ۳۴ ساله که توسط گروه های امدادی از زیر آوار خارج شده بود علیرغم اقدامات بالینی در محل و تلاش اکیپ پزشکی در بیمارستان بزرگ دزفول متاسفانه فوت کرد.

اولین عکس منتشر شده از حادثه (تصویر اختصاصی خبرنگار اعزامی دزفول امروز در صحنه):

انفجار

تصاویری از عملیات آواربرداری حادثه:

خبر در حال تکمیل.