به گزارش “دزفول امروز“، در ادامه ی عملیات های پلیسی صورت گرفته توسط نیروی انتظامی شهرستان دزفول دو نفر زمین خوار حرفه ای در سطح این شهرستان دستگیر و روانه ی مراجع قضایی شدند.

پلیس استان خوزستان ضمن بیان خبر فوق اعلام کرد: میزان زمین خواری انجام شده توسط این دو مجرم حرفه ای مبلغ ۳۰ میلیارد ریال می باشد.

جانشین فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان در تشریح جزئیات این خبر ابراز داشت: بنا بر اعلام یکی از مراکز آموزشی سطح شهرستان دزفول مبنی بر فروش زمین های این مرکز به غیر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ سید محمد صالحی در این خصوص تصریح کرد: در تحقیقات علمی و اطلاعاتی مأموران پلیس مشخص شد دو نفر با جعل سند اقدام به فروش زمین های فوق کرده اند.

وی در ادامه توضیح داد: پس از شناسایی متهمان و هماهنگی با مراجع قضایی هر دو متهم طی اقدامی غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

جانشین فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان اضافه کرد: با توجه به شواهد و قرائن موجود و تحقیقات علمی پلیس، هر دو متهم به فروش زمین ها به غیر اعتراف کردند.

صالحی اظهار داشت: متهمان پرونده ی زمین خواری در شهرستان دزفول جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده اند.

وی خاطر نشان کرد: طمع ورزی مجرمان یکی از مهمترین دلایل برای تصاحب منابع طبیعی که حقوق عامه ی مردم و آیندگان است محسوب می شود.

جانشین فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان در پایان توضیحاتش افزود: از جمله نمونه های بارز این موضوع، تصاحب املاک و اراضی با جعل اسناد ملکی و هویتی، نشانه گذاری های خود ساخته و تبانی با افراد ذی نفوذ می باشد.

برخورد قاطع و بازدارنده ی مراجع انتظامی و قضایی با متخلفین زمین خواری بعنوان یکی از مطالبه های جدی مردم از مسئولین به شمار می رود.

زمین‌خواران