به گزارش “دزفول امروز“، به دنبال پیگیری های امام جمعه ی شهرستان دزفول و کمک های خیرین مجوز برپایی موکبی با عنوان باب الحوائج علی اصغر علیه السلام توسط این شهرستان در شهر کربلای معلا صادر شد.

حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و رئیس کمیته ی جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ی ستاد اربعین حسینی به مصوبه ی ستاد مرکزی اربعین حسینی مجوز برپایی موکب اربعین حسینی در شهر کربلای معلا را به شهرستان دزفول اعطا کرد.

مجوز یاد شده پیرو درخواست حجه الاسلام و المسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه ی شهرستان دزفول و پیشنهاد ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان صادر گردید.

در این پروانه ی موقت موکب داری در ایام اربعین حسینی آمده شهرستان دزفول مجوز برپایی موکب باب الحوائج علی اصغر (ع) با مدیریت امام جمعه ی این شهرستان و پذیرایی روزانه ۲۵۰۰ پرس غذا و پخت ۵۰۰ قرص نان در روز را دارد.

این موکب که در ایام سوگواری اربعین حسینی از زائران عزادار ابا عبد الله الحسین (ع) پذبرایی خواهد کرد در شهر مقدس کربلا، حی زهرا (س)، شارع (خیابان) میغم واقع شده است.

مدیر اجرایی موکب شهرستان دزفول امام جمعه ی این شهرستان و اعضای هیئت امنای آن علی محمد جراح زاده، سید اسماعیل علوی، مجتبی جراح زاده و عبدالنبی دفتری می باشند.

شایان ذکر است مدت اعتبار این پروانه از زمان صدور یک سال بوده و در صورت درخواست هیئت امنا و موافقت ستاد بازسازی عتبات عالیات قابل تمدید است.

همچنین شهرستان دزفول افزون بر موکب یاد شده مواکبی نیز در گذرگاه مرزی چذابه (در ایران) و شیب (در کشور عراق) جهت پذیرایی از زائران عزادار اربعین حسینی بر پا می کند.

مردم و مسئولین شهرستان دزفول همچون دیگر شهرهای ایران اسلامی مشتاق زیارت و نیز پذیرایی از زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین حسینی هستند.

گفتنی است ساخت حسینیه ی زائرسرا برای اسکان زائران شهرستان دزفول در شهرهای زیارتی مقدسه همچون عتبات عالیات عراق، مشهد مقدس و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس نیز یکی از مطالبه های مردم پایتخت مقاومت ایران اسلامی می باشد.

در این مسیر اگر چه طی سال های گذشته بعضا اقداماتی توسط برخی مسئولین شهرستان دزفول از جمله امام جمعه صورت گرفته ولی هنوز این امر محقق نشده است.

در صورت تحقق خواسته ی فوق سفرهای زیارتی مردم شهرستان دزفول تسهیل شده و عموم مردم به ویژه اقشار کم درآمد از این خدمات ارزشمند بهره مند می گردند.

همچنین با رایزنی های دیپلماتیک، برنامه ریزی و همت مسئولین شهرستان دزفول و خیرین این شهرستان شاهد ارتقای امنیت و سرویس دهی بهتر به زائران شهرمان خواهیم بود.

تصویر پروانه ی موقت موکب داری در ایام اربعین حسینی که برای شهرستان دزفول صادر شده را در پایان این گزارش مشاهده می کنید.

برای مشاهده و دریافت تصویر پروانه در اندازه ی بزرگ تر روی عکس بالا کلیک کنید.

مجوز