به گزارش “دزفول امروز“، مردم ولایتمدار شهر میانرود از توابع شهرستان دزفول تنها دو روز تا دست یابی به آرزوی دیرینه ی خود فاصله دارند.

حسین صالحی زاده مشاور فرهنگی امام جمعه ی شهرستان دزفول در امور بخش ها و روستاها در گفت و گو با خبرنگار دزفول امروز از اقامه ی اولین نماز جمعه ی شهر میانرود در روز جمعه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۶ خبر داد.

وی ادامه داد: جلسه ی استقبال از اولین امام جمعه ی شهر میانرود در محل زینبیه ی مسجد جامع این شهر دزفول به منظور برخی هماهنگی های برنامه ی یاد شده تشکیل شد.

طی جلسه ی یاد شده جمعی از مسئولین شهری، نظامی و انتظامی، هیئات امنا و ائمه جماعت مساجد سطح شهر حضور داشتند.

مشاور امام جمعه ی شهرستان دزفول در امور بخش ها و روستاها طی سخنانی جزییات مراسم استقبال از امام جمعه ی شهر میانرود را بیان داشت.

صالحی زاده در آغاز سخنان خود در جلسه ی فوق از پیگیری های شوراهای اسلامی دوره های چهارم و پنجم شهر میانرود به منظور پیگیری های جدی در امر برگزاری نمازجمعه ی این شهر تقدیر و تشکر کرد.

وی ابراز داشت: حجت الاسلام و المسلمین قاضی دزفولی امام جمعه ی شهرستان دزفول نیز تلاش های فراوانی کرد تا با پیگیری های خود از مسئولین استان خوزستان بتواند این فریضه ی مهم را در شهر میانرود اجرایی کند.

مشاور امام جمعه ی شهرستان دزفول در امور بخش ها و روستاها در ادامه اظهار کرد: آیین استقبال از اولین امام جمعه ی شهر میانرود روز جمعه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود.

صالحی زاده هدف از تشکیل این جلسه را همدلی و همفکری حاضرین در جلسه درباره ی برگزاری هر چه باشکوه تر آیین استقبال اعلام داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: لازم است برخی اقدامات اولیه از جمله تبلیغات محیطی و آماده سازی مصلای نماز جمعه انجام پذیرد.

مشاور امام جمعه ی شهرستان دزفول در امور بخش ها و روستاها اضافه کرد: در همان روز شورای اداری شهرستان دزفول با حضور حدود ۵۰ نفر از مسئولان شهرستانی و استانی در محل حاضر می شوند و ضمن برگزاری جلسه ی معارفه، نخستین نماز جمعه برگزار می گردد.

آیین وحدت آفرین و دشمن شکن نماز جمعه برکات فراوانی از جمله افزایش وحدت و همدلی مومنین، رسانه ای کردن مشکلات مردم و مطالبه ی حل آن ها از تریبون نماز جمعه و تقویت بنیان های فرهنگی منطقه ی محل برپایی این مراسم عبادی- سیاسی را به همراه خود دارد.

شهر میانرود که جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر دارد در جنوب شهرستان دزفول و بخش مرکزی آن قرار دارد افزون بر پتاسیل های خدادادی همچون کشاورزی و دام پروری، پارک ملی دز و گذرگاه رفت و آمد به جنوب استان، با محرومیت های فراوانی دست و پنجه نرم می کند.

گفتنی است مردم و مسئولین شهر صفی آباد دزفول نیز چند سال است خواهان برپایی نماز جمعه هستند که تا کنون این خواسته ی آنان محقق نشده است.

میانرود