به گزارش “دزفول امروز“، نشستی با عنوان شهری سبز با حضور فرماندار ویژه و مسئولین اداره های آموزش و پرورش و حفاظت محیط زیست در سالن جلسات فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان خبر فوق هدف از تشکیل جلسه ی فوق را ترویج و ایجاد فضای سبز در سطح این شهرستان عنوان داشت.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول طی سخنانی در جلسه ی فوق وعده ی ساماندهی پارک های جنگلی این شهرستان را ارائه کرد.

حبیب اله آصفی ابراز داشت: در گذشته ی نه چندان دور با رایزنی ها و جلسات مکرر مجوز دو پارک جنگلی لاله و میلاد را از اداره ی منابع طبیعی گرفتیم.

وی ادامه داد: ما این دو پارک جنگلی را جهت بهره برداری به شهرداری دزفول ارائه کردیم که متاسفانه همتی در بهره برداری از آن ها وجود نداشت.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول تاکید کرد: امیدوار هستیم با تغییر مدیریت صورت گرفته در شهرداری این شهر و با نگاهی جدید، اعم از اجتماعی و اقتصادی به مقوله ی فوق پرداخته شود.

آصفی خاطر نشان کرد: در غیر این صورت با مذاکرات انجام گرفته، پارک های جنگلی لاله و میلاد را جهت درآمد زایی و ایجاد اشتغال تحویل بخش خصوصی خواهیم داد.

وی هشدار داد: متاسفانه به علت رها شدن، بیشه زارها، این زیستگاه های زیبای طبیعی در حال نابودی هستند و تنها راه حفاظت از آنان ورود بخش خصوصی می باشد.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول عنوان داشت: در حال حاضر با پیگیری های صورت گرفته مجوز سه هزار هکتار از زمین های بیشه های حمید آباد و عباس آباد جهت ایجاد پارک های جنگلی توریستی تفریحی اخذ شده است.

آصفی توضیح داد: به زودی طی فراخوانی عمومی و با پیش مقدماتی تدوین شده این بیشه های زیبا برای ساماندهی در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: هم اکنون تعداد ۷۶ هزار دانش آموز در سطح شهرستان دزفول در حال تحصیل می باشند که با اتکا به این ظرفیت عظیم انسانی می توانیم در پایداری محیطی فضای سبز، پایداری اقتصادی و اجتماعی آن اقدامات موثری انجام دهیم.

فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول در پایان سخنان خود اظهار کرد: با اجرای طرح یک کودک، یک نهال و پلاک کوبی نهال ها به نام کودک، می توانیم برای افزایش سرانه ی فضای سبز کودکان امروز و جوانان فردا گام های بزرگی برداریم.

پارک های جنگلی شهرستان دزفول در گذشته و زمان آبادانی آنها بسیار مورد توجه مردم شهرستان دزفول و گردشگران بودند ولی به مرور زمان و عدم توجه مسئولین هم اکنون فقط در ایامی همچون تعطیلات عید نوروز و روز طبیعت مورد استفاده ی تفریحی مردم قرار می گیرند.

در صورت توجه مسئولین به این تفریحگاه ها مردم از تفریحات سالم همراه با ورزش، جنب و جوش و استفاده از هوای سالم و طبیعت زیبای خدا بهره مند خواهند شد.

شهرستان دزفول با قرار گرفتن در محدوده ی کوهپایه های رشته کوه های زاگرس، دشت ها و بیشه زارهای سرسبز و رود همیشه جاری دز با اندک توجهی پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری منطقه را دارد.

پارک‌های