به گزارش “دزفول امروز“، نمازجمعه این هفته دزفول، به امامت حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت این شهرستان در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

آداب معاشرت

خطیب نمازجمعه ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: روز قیامت روزی نگران کننده است و باید تقوا پیشه کرد تا آن روز قدری آرامش داشت.

وی با تبریک میلاد امام باقر(ع) به تبیین آداب معاشرت در بیان ایشان پرداخت و توضیح داد: کودکی آن حضرت در دوران خفقان علیه شیعه بود اما کنار پدر بزرگوارشان به ترویج معارف تشیع پرداختند.

نقشه نابودی اندیشه علوی

امام جمعه موقت دزفول با بیان نقشه معاویه برای نابودی اندیشه علوی و نهایتا شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: در آن عصر هیچ مسلمانی حتی جرأت نامگذاری فرزندش بنام علی را نداشت و تنها اباعبدالله(ع) نام فرزندانشان را علی و فاطمه گذاشتند.

گفتمان شاگردپروری و توسعه علوم

خسروپناه با بیان گفتمان علوی و رونق آن توسط امام باقر(ع) تبیین کرد: ایشان با بندگی، بردباری و تلاش در کنار بخشش توانست در توسعه منضبط علوم و شاگردپروری نقش مهمی را ایفا کند.

ورزش و تغذیه صحیح

خطیب جمعه دزفول توصیه آن حضرت را در خصوص نحوه تغذیه مورد تاکید قرارداد و با تبریک هفته بانوان سلامت ایران اذعان داشت: باید از غذاهای چرب و پرخوری دوری جسته و با ورزش خود را از بیماری‌های بسیاری همچون سرطان نجات دهیم.

گرامیداشت خدمات سیدمصطفی خمینی(ره)

وی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله سیدمصطفی خمینی(ره) اعلام داشت: این عالم منظم و وارسته توانست در طول حیات خود کتب بزرگ تفسیر، اصول و فقه را تالیف و به یادگار بگذارد.

تربیت و محبت در نظام خانواده

امام جمعه موقت با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان تشریح کرد: در نظام خانواده باید پدران و مادران مسئله تربیت و محبت به فرزندان را بصورت اعتدال در اولویت قرار داده و با مربیان همکاری کنند.

تقدیر از هیئات کوشا در حفظ شعائر حسینی

خسروپناه با بزرگداشت سالروز ورود کاروان‌های اهل‌بیت(ع) به شام از هیئات عزاداری، مداحان، سینه‌زنان و زنجیرزنان که در حفظ شعایر حسینی کوشا بودند تقدیر کرد.

اوصاف آیت‌الله آقامیری(ره)

خطیب جمعه با تسلیت ارتحال آیت‌الله سیدمحمدحسن سیدآقامیری تصریح کرد: وی فقیهی پارسا، مردم‌دار و مصداق عالمی منظم بود که اجتهاد را نزد آیت‌الله نبوی و سلوک و اخلاق را از آیت‌الله بهجت آموخت و طلاب زیادی تربیت و آموزش داد.

سیاست ثابت آمریکا

وی با گرامیداشت ۴آبان سالروز افشاگری امام خمینی(ره) نسبت به طرح کاپیتولاسیون متذکر شد: در آمریکا چهره‌ها و مجریان سیاست‌ها عوض می‌شوند، ولی سیاست‌ها یکسان و تنها هدفشان ضربه به پیکره انقلاب است.

شکست نقشه‌های آمریکا

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه آمریکا دنبال ایجاد حاکمیت دوگانه در ایران بود تذکر داد: آنها دنبال این بودند که نهادهای انقلابی مانند سپاه در داخل کشور و اقتدار سیاسی و نظامی ایران را در منطقه تضعیف کنند که با حمایت همه دولتمردان و ریاست جمهوری و انسجام کم‌نظیر مردم و مسئولان، اروپایی‌ها عقب‌نشینی کرده و همه نقشه‌هایشان شکست خورد.

مردم‌سالاری اقتصادی راهکار حل مشکلات اقتصادی

خسروپناه ادامه داد: همانطور که مردم‌سالاری نظامی و سیاسی مشکلات سیاسی و نظامی کشور را حل کرد مردم‌سالاری اقتصادی نیز می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند. دولتمردان باید به مردم و داخل کشور اعتماد کرده و موانع را بردارند.

الکترونیکی کردن بانک‌ها 

وی در ادامه با انتقاد از قوانین و مقررات بانکی خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید به بانک الکترونیک تبدیل شوند.

لزوم اقدام مجلس برای اصلاح بانکی

امام جمعه دزفول هشدار داد: قوانین و ساختارهای اقتصادی کشور غلط است و مجلس باید نسبت به اصلاح آنها به ویژه قوانین بانکی اقدام کند.

خسروپناه اضافه کرد: ساختار بانکی کشور اشکال دارد و وجود چک تضمینی موجب مشکلات فراوان و چک برگشتی می‌شود که قانون چک تضمینی باید اصلاح گردد.

شکست طرح صهیونیستی بارزانی با تدبیر ایران

خطیب جمعه با اشاره به همه پرسی کردستان عراق شرح داد: ۱۶۵۰نفر از نزدیکان مسعود بارزانی با رژیم صهیونیستی همکاری دارند و این فرد عاملی برای اجرای طرح صهیونیستی است. هدفشان این بود که رژیم صهیونیستی دیگری در کردستان ایجاد شود تا پس از آن دیگر کردهای منطقه را تحریک به استقلال کنند. اگر این اتفاق می‌افتاد بحرانی حل‌نشدنی در منطقه بوجود می‌آمد.

وی تاکید کرد: این طرح صهیونیستی با تدبیر جمهوری اسلامی، سردار سلیمانی و همکاری برخی کردها شکست خورد و فتنه جدید دشمن ناکام ماند.