به گزارش “دزفول امروز“، آیین اولین سالگرد شهادت روحانی شهید مدافع حرم حجت الاسلام و المسلمین محمد کیهانی در مصلای نماز جمعه ی شهرستان اندیمشک در حال برگزاری است.

چندی از مسئولین استانی و کشوری، نیروهای نظامی و انتظامی و عموم مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرهای شمال استان خوزستان از جمله شهرستان دزفول در این مراسم شرکت جسته اند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید مرتضی میریان رئیس اداره ی عملیات زمینی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سخنران اصلی و مهمان ویژه ی این مراسم معنوی است.

شهید سنگر علم و دیانت

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی نوری امام جمعه ی شهرستان اندیمشک و حجت الاسلام و المسلمین محمد تابش امام جمعه ی شهرستان بندر امام خمینی (ره) دیگر سخنران این مراسم با شکوه هستند.

حسینی نوری امام جمعه ی شهرستان اندیمشک در ابتدای آیین یادواره ضمن خوش آمد گویی به مسئولین و مردم حاضر در برنامه از دست اندر کاران برگزاری این آیین بزرگداشت تشکر و قدردانی کرد.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره ی شهید محمد کیهانی ایثارگری او را که از سنگر علم و دیانت برای دفاع از حریم اسلام و مکتب اهل بیت (ع) به محور مقاومت اعزام و در نهایت به شهادت رسید ستود.

راهپیمایی شهیدپرور اربعین

تابش امام جمعه ی شهرستان بندر امام خمینی (ره) نیز در ادامه در سخنگاه حاضر شد و درباره ی حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) سخن گفت.

وی خاطرنشان کرد: اجتماعات بزرگ مذهبی همچون این راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی (ع) هستند که امثال شهید کیهانی ها را پرورش می دهند.

پسر شهید، آماده شهادت

همچنین دکلمه خوانی فرزند شهید مدافع حرم حاج محمد کیهانی برای پدرش دیگر بخش جذاب و البته حزن انگیز برنامه ی سالگرد بود.

پسر شهید برای پدر از دلتنگی های خودش گفت و این که دوستان پدرش هوای او را دارند. او ادامه داد: پدر! از وقتی که شهید شده ای بچه های مدرسه به من احترام می گذارند.

وی در ادامه ی سخنان شیرین و دلنشین خود خطاب به پدر شهیدش گفت: پدر! من دوست دارم نزد تو بیایم، می خواهم با اذن رهبر انقلاب آمده و مدافع حریم ولایت باشم.

شهدای ما به اسلام عزت دادند

رئیس اداره ی عملیات زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سخنران اصلی برنامه نیز در سخنگاه حاضر شد و به روایت گری شهدا پرداخت.

میریان در ادامه سخنانی بصیرتی درباره ی راهبردهای اصولی جمهوری اسلامی ایران در منطقه سخن گفت و اقدام شهدای مدافع حرم در موقعیت شناسی و تصمیم صحیح را در ادامه ی مسیر قیام سرخ و سرفرازانه ی عاشورا توصیف کرد.

این فرمانده ی پاسدار انقلاب اسلامی تبیین کرد: باعث افتخار ماست که هم اکنون پس از گذشت هزار و چهارصد سال از پیدایش اسلام، داریم عزت اسلام را به آن بر می گردانیم.

سخنران اصلی برنامه تشریح کرد: شعار انقلاب اسلامی کشور ما دنیای آباد و آخرت آباد است ولی دشمنان این انقلاب در مقابل تحقق این خواسته ی مهم مردم ما صف کشیده اند.

وی تاکید کرد: ما هم برای تحقق عقاید و اهداف ارزشمندمان با اقتدار جلوی آن ها ایستاده ایم و با مقاومت و همت انقلابی نمی گذاریم مکر دشمنان عملی شود.

رئیس اداره ی عملیات زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنان خود در یادواره نمونه ی بارز این جهاد مقدس را شهید مدافع حرم محمد کیهانی دانست که یکی از اقتدار آفرینان ایران اسلامی است.

مدیحه سرایی مهدی ترکاشوند مداح اهل بیت (ع) در رثای مصائب امام حسین (ع)، و ایثارگری شهدای مدافع حرم خصوصا حاج محمد کیهانی آخرین بخش این برنامه بود.

نصب تصاویری از شهید محمد کیهانی با لباس رزم علیه دشمنان اسلام در سالن برگزاری مراسم از دیگر نکات قابل توجه برنامه به شمار می رفت.

شهدای مدافع حرم الگوی اتحاد مردم و مسئولین شمال خوزستان

رفاقت و همکاری شهدای مدافع حرم شمال استان خوزستان در دفاع از امنیت جمهوری اسلامی و حریم اسلام الگویی برای اهالی و مسئولین این منطقه است تا جایی که به سختی و بر اساس محل خاکسپاری می توان تعلق این شهدا را به نام یک شهرستان اعلام کرد.

تصاویر اختصاصی خبرنگار دزفول امروز از آیین یادواره را در پایان این گزارش با هم مشاهده می کنیم.

  

خبرنگار: حامد صفربناء