به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، نشست خبری فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول به مناسبت هفته ی بزرگداشت بسیج پیش از ظهر امروز سه شنبه ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.

در این جلسه که در محل دفتر فرماندهی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول تشکیل شد، خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات این شهرستان حضور پیدا کردند.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول در ابتدای جلسه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدا و بسیجیان هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم خصوصا شهید عارف کاید خورده ششمین شهید مدافع حرم شهرمان، فرا رسیدن هفته ی بسیج را تبریک گفت.

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد اظهار کرد: شعار هفته ی بسیج سال ۱۳۹۶ عبارت اس از: “بسیج؛ مظهر مردم سالاری دینی”.

وی توضیح گفت: موضوع مردم سالاری دینی اختصاص به زمان انتخابات ندارد و باید بتوانیم ثمره ی نقش سازنده ی بسیج را در لحظه‌ لحظه ی زندگی تجلی دهیم.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول با برشمردن برخی از برنامه های هفته ی بسیج اعلام داشت: برنامه های خوبی برای این هفته تدارک دیده شده که چند یادواره ی شهدا و مسابقه های ورزشی از آن جمله اند.

محتشمی راد نام گذاری روزهای هفته ی بسیج امسال را به شرح زیر عنوان کرد:

دوشنبه ۲۹ آبان بسیج، اقتصاد مقاومتی و سازندگی

سه شنبه ۳۰ آبان بسیج، محرومیت زدایی و خدمت رسانی

چهارشنبه ۱ آذر بسیج، اعتلای فرهنگی و اجتماعی

پنج شنبه ۲ آذر بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم

جمعه ۳ آذر بسیج، مسجد محوری و ولایتمداری

شنبه ۴ آذر بسیج، دولت مقاومت و استکبار ستیزی

یکشنبه ۲ آذر بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی

وی اضافه کرد: متناسب با روزهای نامگذاری هفته ی بسیج برنامه هایی تدارک دیده شده است.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول اذعان داشت: هم اکنون ما عملکرد پادشاهان و حکام گذشته ی کشور خودمان را نقد کرده و افسوس می خوریم که به عنوان مثال چرا عهدنامه های ننگین گلستان‌ و ترکمان چای را پذیرفته و به ما تحمیل کردند.

محتشمی راد ادامه داد: این موضوع در حالی می باشد که هم اکنون زیر بار توافق نامه ی برجامی رفته ایم که خسارت محض است و دستاوردهای علمی هسته ای کشور ما را بر باد داد و افزون بر آن تحریم های فراوانی هم به ما تحمیل شد.

وی اشاره ای هم به زمین لرزه ی اخیر استان کرمانشاه داشت و ضمن تسلیت این حادثه ی اندوه ناک ابراز داشت: خوشبختانه توانسته ایم با تلاش پایگاه های مقاومت بسیج و همکاری مردم نوع دوست شهرمان هفت دستگاه خودروی سنگین و هشت دستگاه خودروی سبک حامل امکانات مورد نیاز زلزله زدگان را از شهرستان دزفول به مناطق حادثه دیده ارسال کنیم.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: همچنین طبق تقسیم کاری که صورت گرفته و خواهد گرفت بازسازی برخی روستاهای حادثه دیده بر عهده ی سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان گذاشته شده است.

محتشمی راد ادامه داد: ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز بازسازی مناطقی از این روستاها را به عهده می گیرد و ان شاء الله به سازندگی نقاط حادثه دیده در زمین لرزه ی اخیر می پردازیم.

تصاویری اختصاصی از نشست خبری را در پایان این گزارش با هم مشاهده می کنیم.

  افسوس