به گزارش “دزفول امروز“، نیروی انتظامی شهرستان دزفول در یک اقدام به موقع و شجاعانه مانع سرقت دو سارق که قصد دزدی از مردم را داشتند شد.

طی عملیاتی پلیسی سبز پوشان نیروی انتظامی شهرستان دزفول یک نفر از مجرمان با گلوله ی ماموران کشته و دیگر سارق دستگیر گردید.

با دستگیری مجرمان خودروی سواری پرایدی که توسط آنان از مردم شهرستان سرقت شده بود نیز بوسیله ی حافظان امنیت از چنگ سارقان در آمد.

این اقدام کوبنده و قاطعانه موجی از رضایتمندی و خوشحالی را در فضای مجازی و محافل عمومی مردم مقاوم شهرستان به دنبال داشت.

شهروندان شهرمان با ارسال پیام های تبریک و تشکر دلاور مردان نیروی انتظامی را ستودند و از این اقدام به جا حمایت کردند.

همان گونه که در روایات معتبر ائمه ی هدی علیهم السلام نیز نقل شده سلامتی و امنیت دو نعمت اساسی و اولیه هستند که نبود هر کدام از آن ها انسان ها را با چالش جدی مواجه می کند.

در شهرستان دزفول نیز مطالبه ی مردم همین است، مردم خواهان حفظ و ارتقای امنیت هستند و گام اول مسیر تحقق آن، اقدام فوری و قاطع نیروهای نظامی و انتظامی می باشد.

این شهرستان با توجه به مرکزیت اقتصادی، اداری، فرهنگی، پزشکی، گردشگری و … در شمال استان خوزستان و حتی استان های مجاور میزبان افراد مختلفی است که به منظور برآوردن نیازهای مختلف خود به شهر ما می آیند که این چندگانگی فرهنگی در کنار دیگر دلایل جرم خیز که تحلیل تک تک آنان مجال بیشتری می طلبد میزان بروز جرایم را افزایش داده است.

همچنین برخی رسوم همچون تیراندازی در مراسمات شادی و عزا و داشتن سلاح که با وجود هشدارهای مکرر مسئولین فرهنگی، نظامی و انتظامی هنوز رایج است حوادث مرگبار و تخلفات فراوانی را به دنبال داشته که لزوم اقدامات فرهنگی و جمع آوری سلاح ها را دوچندان می کند.

البته نیروی انتظامی شهرستان دزفول در سال های گذشته تلاش های فراوانی برای کنترل و کاهش میزان بروز جرایم و افزایش برخورد و بازداشت مجرمین داشته که نتیجه ی آنان افزایش ضریب امنیت بوده.

شایان ذکر است عاملی همچون افزایش ضریب نفوذ فضای مجازی و شبکه ها و نرم افزارهای پیام رسان آن متاسفانه باعث شده کوچک ترین اتفاقات در هر نقطه ای رسانه ای شده و فضای بعضا نگران کننده ای به وجود آید.

حتی بسیار دیده می شود که شایعات ریز و درشتی فضای رسانه ای را مسموم می کنند و افرادی بدون تحقیق آنها را بازنشر داده و می پذیرند.

در این میان هوشیاری بیشتر مسئولین امر همچون پلیس فتا و گردانندگان رسانه ها و گروه های مجازی و نیز فرد فرد کاربران این محیط خصوصا خانواده ها و متولیان فرهنگی نقش مهمی در کنترل فضای مجازی و کاهش خطرات آن دارد.

از سخن آغازین خود دور نشویم، مطالبه ی مردم افزون بر اقدام قاطع و سریع نیروهای نظامی و انتظامی، برخورد بازدارنده و متناسب با میزان جرم متخلفان است تا فضای نا امنی برای افرادی که سودای تخلف در سر دارند به وجود بیاید و در این رهگذر امنیت مردم محقق شود.