به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت و نیز وسیع استان خوزستان می باشد.

این شهرستان در گستره ی جغرافیایی وسیع خود که از کوهپایه های زاگرس در شمالی ترین نقطه ی استان خوزستان تا بخش چغامیش در همسایگی شهرستان شوشتر (از شهرستان های نزدیک به مرکز استان) گسترده شده است.

وسعت شهرستان دزفول و تعدد روستاها و مناطق حاشیه ای که بعضا همچون احمد فداله و دره کاید در مناطق صعب العبور کوهپایه های قرار دارند محرومیت هایی را برای این مناطق به دنبال داشته.

از این رو روابط عمومی دفتر نماینده ی مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از سفر کاری دو روزه ی غلامرضا شریعتی استاندار همراه با برخی از مدیران ادارات کل استان خوزستان به مناطق محروم این شهرستان خبر داد.

عباس پاپی زاده در این خصوص اظهار داشت: شهرستان دزفول دارای مناطق محروم و صعب العبور زیادی است که همچنان دارای مشکلات فراوانی در حوزه هایی همچون درمانی، جاده ها و راه های مواصلاتی، مخابراتی و … هستند.

نماینده ی مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی توضیح گفت: طی هماهنگی های صورت گرفته با حضور شریعتی استاندار خوزستان در روز شنبه مورخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۶ سفر کاری دو روزه ای به مناطق یاد شده خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: هدف از این بازدید مسئولین، محرومیت زدایی در شهرستان دزفول و نیز بررسی مشکلات مناطق صعب العبور خواهد بود.

پاپی زاده اضافه کرد: همچنین طی این بازدید از نزدیک شاهد کمبودهای این مناطق خواهیم بود و برای رفع کمبودهای مناطق محروم شهرستان دزفول تصمیم گیری خواهد شد.

نماینده ی مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این بازدید با حضور مدیران کل اداره های راه و شهرسازی، مخابرات، امور عشایر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان دزفول و نیز مدیرکل مدیریت شبکه ی توزیع برق و بنیاد مسکن صورت خواهد گرفت.

وی در پایان توضیحات خود ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با توجه به پیگیری ها و دعوت صورت گرفته از مدیران استانی برای رفع چهره ی محرومیت از این مناطق شاهد پروژه ها و تامین اعتبارهای خوبی برای این مناطق محروم و صعب العبور باشیم.