به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، شامگاه دو روز پیش، یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶ زلزله ای در مقیاس ۷٫۲ ریشتر در استان کرمانشاه و شهرهای مرزی ایران و کشور عراق به وقوع پیوست.

این زمین لرزه ی ویرانگر استان ها و حتی کشورهای مجاور را لرزاند و خسارات جانی و مالی و خرابی های فراوانی را برای شهرهای نزدیک کانون زلزله در استان کرمانشاه و کشور عراق به دنبال داشت.

در این میان مردم نوع دوست، شخصیت ها، نهادها و مسئولین کشورمان همچون همیشه با هموطنان حادثه دیده ابراز تسلیت و همدردی کرده و آمادگی خود را برای امداد و کمک های انسان دوستانه اعلام داشتند.

نیروهای امدادی، خدماتی، نظامی و انتظامی از جمله ارتش، سپاه و بسیج مردمی از ساعات اولیه ی وقوع حادثه با حضور فعال به امداد رسانی، آوار برداری و کمک به حادثه دیدگان پرداختند.

با توجه با آمار بالای کشته شده ها و مجروحین این حادثه ی ناگوار و تخریب منازل، مراکز و زیرساخت های مناطق حادثه دیده از جمله برخی بیمارستان ها لزوم کمک های بهداشتی و درمانی بسیار جدی می باشد.

در این میان مردم وظیفه شناس و مسئولین شهرستان دزفول نیز برای همدری با مردم حادثه دیده در این زلزله ی مرگبار با اهدای خون و ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی همچون پتو و وسایل گرم کننده، مواد غذایی و بهداشتی و … از طریق جمعیت هلال احمر و دیگر نهادهای خدماتی و امدادی به یاری این عزیزان شتافتند.

تصاویری از جمع آوری و ارسال کمک های غیرنقدی شهروندان شهرستان دزفول برای مردم شهرهای زلزله زده در یکی از مراکز جمعیت هلال احمر دزفول:

مرکز حوادث و فوریت‌ های پزشکی ۱۱۵ شهرستان دزفول نیز یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و هفت تکنسین به مناطق زلزله زده ی غرب کشور اعزام  کرد.

این گونه برادری ها و همدردی ها در هر حادثه ی اندوه باری مرتبه ای دیگر ثابت می کند که مردم کشور عزیزمان ایران اسلامی با وجود تعدد قومیت ها، زبان و لهجه ها، ادیان و مذاهب همگی با اتحاد و همدلی زیر پرچم سه رنگ زیبای کشورمان زندگی عزتمندانه ای دارند.

گزارش تصویری اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز از شدت خرابی های شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه و کمک رسانی نیروهای نظامی و انتظامی، خدماتی و درمانی از جمله تکنسین های دزفولی را در پایان این گزارش خبری با هم مشاهده می کنیم.

برادری

گزارش تصویری اختصاصی کامل از خسارت های وارده و امداد رسانی ها در شهرستان سرپل ذهاب:

گزارش تصویری اختصاصی از امدادرسانی دزفولی‌ها در مناطق زلزله‌زده