به گزارش “دزفول امروز“، نشست خبری رییس شورای شهر دزفول درباره تبصره۳ در سالن جلسات شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

در آغاز جلسه عظیم سرافراز رییس شورای شهر توضیحاتی درباره پیگیری‌ ها برای صدور حکم شهردار دزفول همراه دیگر مسئولین شهرستان داد و گفت: دوایی‌ فر هیچ مشکلی ندارد، احتمالا در این هفته حکم می‌ آید. شهرداری حجم کاری بالا و مشکلات مالی و بدهی بسیاری دارد.

وی همچنین توضیح داد که حضور مردم در جلسات رسمی شورا بلامانع است. در همین جلسه چند شهروند حضور دارند.

سپس توضیحات سرافراز در خصوص روند تصویب و لغو تبصره۳ آغاز شد: حافظ و سعدی هم از جریان تبصره۳ مطلع شده‌اند! خردادماه نامه درخواست ابطال تبصره۳ از فرمانداری به استانداری رفت که شورای حل اختلاف آن را رد کرد.

رییس شورای اسلامی شهر دزفول ادامه داد: سه بار در شورای قبل، یک بار در فرمانداری و یک بار در شورای پنجم مصوبه خود را لغو کردیم.

وی اضافه کرد: در آبفا دزفول به مردم می‌ گویند: تبصره۳ را شورا تصویب کرده، خود شورا هم آن را لغو کند تا برداشته شود. بلاهای آسمان و زمین سر شورا است که آن را مصوب کرده. ما درخواست ابطال داریم جواب ما را بدهید… چرا نامه ما و نارضایتی مردم را به وزارت نمی فرستید؟

سرافراز افزود: چطور ممکن است بتوانیم مصوب کنیم ولی نتوانیم لغو کنیم؟ می‌گویند اگر در دزفول مصوبه را لغو کنیم دیگران هم کنار می‌ کشند. دزفول را سپر شهرهای دیگر کرده‌ اند به دیگران می‌ گویند دزفول تصویب و اجرا کرده شما هم تصویب کنید.

رییس شورای شهر ادامه داد: ۹۷ درصد مردم قبوض را پرداخت می‌ کنند. در همه محافل نقل این جریان تبصره۳ است، شرمنده مردم شده ایم. به مردم نمی‌ گوییم پرداخت نکنید ولی می گوییم: خودتان تصمیم بگیرید.

وی تاکید کرد: صادق حقیقی پور مدیرکل آبفا استان به شورا و مردم دزفول توهین کرده، اگر تا چهارشنبه پاسخ مردم را ندهند اقدام می‌ کنیم.

در ادامه جلسه فرهاد جاموسی مسئول کمیسیون خدمات شورای شهر دزفول گفت: اگر تا چهارشنبه جواب ما را ندادند از مردم می خواهیم قبض هایشان را بیاورند و آنها را جمع‌ آوری کنیم. از مردم می خواهیم قبض هایشان را پرداخت نکنند. اول کنتور خانه مرا بردارید. اجرای این تبصره ظلم به مردم است.

این جلسه با تماس تلفنی سرافراز با درفشان معاون مدیرکل آبفا استان ادامه یافت که سرافراز به او گفت: ۱۰ ماه است پاسخ مردم را نداده‌ اید. چهارشنبه جلسه شوراست دعوت می‌ کنیم تشریف بیاورید تا تعیین تکلیف کنیم.

عظیم سرافراز در ادامه تماس تلفنی با درافشان مدیرکل آبفا استان تاکید کرد: «تا چهارشنبه صبر می کنیم و پس از آن از مردم می‌خواهیم هر طور صلاح می دانند عمل کنند.»

آستی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا اعلام کرد: کارگروه ویژه‌ ای تشکیل داده‌ ایم که ببینیم تا ریال آخر هزینه دریافتی از مردم با عنوان تبصره۳ کجا هزینه شده است.

سرافراز رییس شورا افزود: مستنداتی داریم که هزینه تبصره۳ قبوض آب شهروندان دزفول در شهرهای اقماری هزینه شده.

سخنگوی شورای اسلامی شهر دزفول نیز پس از جلسه در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: با قاطعیت تمام به همشهریان عزیز عرض می کنم بر سر منافع مردم با هیچ ارگانی معامله نمی کنیم.

تورج بختیاری اضافه کرد: بنده و همکارانم بعنوان خادم مردم شریف دزفول در شورای اسلامی شهر تا آخرین نفس برابر هر ظلمی که به مردم شهر دارالمومنین روا شود کوتاه نخواهیم آمد.

وی ادامه داد: دیگر زمان شعار به پایان رسیده و باید ما در عمل نشان دهیم که مردم ولی نعمت ما هستند، این ستم در حال حاضر دارد به مردم نجیب دزفول روا می شود؛ مردمی که بارها و بارها دین خود را به اسلام ادا کرده اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر دزفول تصریح کرد: فراموش نمی کنیم همین چند ماه پیش به ما اعتماد و ما را وکیل خود کردند تا از حقوق آن ها صیانت کنیم. با صدای بلند می گوییم تبصره۳ قبوض آب و برق و… ظلم به مردم است و باید هر چه سریعتر به روال قبل باز گردد.

نشست خبری رییس شورای شهر شهرستان دزفول در خصوص تبصره۳ دوشنبه 22آبان96 نشست خبری رییس شورای شهر شهرستان دزفول در خصوص تبصره۳ دوشنبه 22آبان96 نشست خبری رییس شورای شهر شهرستان دزفول در خصوص تبصره۳ دوشنبه 22آبان96

گزارش تصویری کامل:

تبصره۳ باز هم روی میز شورای شهر سر و صدا کرد