به گزارش “دزفول امروز“، عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح بزرگ و پرهیاهوی میدان پرترافیک فتح المبین دزفول اسفند ماه ۱۳۹۳ آغاز شد و بنا بود ظرف ۱۸ ماه به بهره برداری برسد.

حال با گذشت حدود ۳۳ ماه از شروع عملیات اجرایی و ۱۵ ماه از وعده پایان کار فقط شاخه ی روگذر شرقی منتهی به کوی آیت الله طالقانی و جاده ی شوشتر افتتاح شده و روگذر جنوبی و زیرگذر آن همچنان در دست ساخت می باشد.

طولانی شدن عملیات بهسازی این تقاطع پرتردد که بار ترافیکی سنگینی را به آن تحمیل کرده باعث نارضایتی شهروندان خصوصا اهالی و کسبه ی این منطقه شده به نحوی که تلاش برای اتمام پروژه بزرگترین مطالبه ی آنها گردیده است.

در راستای اهمیت این پروژه و درخواست های مردمی روابط عمومی شهرداری دزفول از بازدید سرزده نماینده ی مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی از پروژه ی تقاطع غیر همسطح فتح المبین خبر داد.

طی این حضور عباس پاپی زاده به اتفاق سرپرست شهرداری و مسئول کمیسیون خدمات شورای شهر دزفول از پروژه ی تقاطع غیر همسطح فتح المبین بازدید کرده و از نزدیک با مسئولین فنی و نظارتی این پروژه در خصوص روند تکمیل تقاطع فوق و موانع موجود گفتگو و تبادل نظر کرد.

در بازدید فوق وی ضمن تقدیر از زحمات شهرداری و شورای اسلامی شهر دزفول خواستار تسریع در روند این پروژه شد و قول مساعد داد در این خصوص با ادارات و ارگان هایی که می توانند در مسیر تکمیل هر چه سریع تر پروژه همکاری داشته باشند، رایزنی کند.

سرپرست شهرداری دزفول در حاشیه ی این بازدید گفت: با توجه به لزوم تسریع روند تکمیل پروژه ی تقاطع غیر همسطح فتح المبین، ‌جا دارد از همکاری مجدانه ی نماینده ی شهرستان تشکر کنم که در همه ی شرایط همراه و همگام اینجانب و مجموعه ی شهرداری بوده اند.

ایمان کناری زاده افزود: با پیگیری پاپی زاده و صحبت هایش با استاندار خوزستان مقرر شده پروژه ی تقاطع غیر همسطح فتح المبین از ردیف بودجه ی جاری شهرداری حذف و در ردیف بودجه های عمرانی استانداری قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که این امر محقق شود، ردیف عمرانی برای طرح تعریف شده که باعث می شود بیمه ی پروژه از جاری به عمرانی تغییر یابد که باعث کاهش هزینه های کارفرما هم می گردد، در این راستا بساکی، ریاست بیمه ی تأمین اجتماعی دزفول نیز در محل پروژه حاضر شد.

سرپرست شهرداری دزفول ادامه داد: همچنین با قرارگیری پروژه در ردیف پروژه های استانی، امکان تامین بخشی از هزینه های آن از بودجه ی ملی و استانی نیز وجود دارد.

کناری زاده تصریح کرد: با مساعدت نماینده ی دزفول مشکل پلمپ معدن شن و ماسه ی سازمان عمران شهرداری که در روند تکمیل پروژه نقش بسزایی دارد مرتفع شد.

وی اضافه کرد: همچنین با رایزنی برخی اداراتی که با شهرداری مشکلات حقوقی و مالی دارند، بخش اعظمی از این مشکلات حل و فصل شد و مشکل شهرداری با اداره ی مالیات در خصوص بستن حساب های شهرداری و سازمان های تابعه نیز قرار است با پیگیری پاپی زاده مرتفع گردد.

سرپرست شهرداری دزفول اذعان داشت: در خصوص جذب حداکثری ارزش افزوده و پیگیری برخی امور جاری شهرداری و اخذ بعضی مجوزها بزودی همراه نماینده چند جلسه در اهواز با مدیران ارشد استان و مدیران کل برخی ادارات و ارگان ها خواهیم داشت که امیدواریم نتایج خوبی حاصل شود.

کناری زاده در پایان از همراهی و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر دزفول در مسیر پیشبرد اهداف عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری دزفول قدردانی کرد.

حال باید دید نماینده ی مردم می تواند با استانی کردن پروژه گره ی کور تقاطع فتح المبین را باز کند تا مردم زودتر شاهد افتتاح و بهره برداری از این گذرگاه پرتردد باشند یا همچنان باید ترافیک سنگین و به درازا کشیدن آن را تحمل کنند.

تصاویری از این بازدید را در پایان گزارش با هم مشاهده می کنیم.

تلاش

خبر مرتبط:

۱۰۰روز از وعده افتتاح پروژه فتح‌المبین گذشت/ رؤیای بزرگترین تقاطع غیرهمسطح شمال خوزستان چه زمانی محقق می‌شود؟