به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، جلسه ای برای اندیشیدن تمهیدات لازم تحت عنوان فراخوان کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، با حضور معاون فرماندار، سرپرست شهرداری، اعضای موکب دزفول و روسای هلال احمر، شورای اسلامی شهر و سایر ادارات و نهادها در نهاد امامت جمعه این شهرستان تشکیل شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه گفت: موضوع زمین لرزه کرمانشاه بسیار اورژانسی بوده و اهمیت آن به قدری است که باید شهرستان ما نیز سهم خود را در این خصوص به سرعت ادا کند.

حجه الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی با اشاره به اینکه بسیاری از هموطنان ما در این حادثه دچار مصیبت شده اند اظهار کرد: همه اعم از فقیر و غنی نیاز به کمک دارند و وظیفه دینی و ملی اقتضا می کند که با سرعت و البته با نظم و بررسی اولویت ها کمک های خود را به نیازمندان رسانده و با این کار، وظیفه خود را به انجام برسانیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: می توان ارزاق و مواردی که از موکب شهرستان دزفول در پایانه مرزی چذابه در دست داریم برای زلزله زدگان در نظر گرفت تا کمک های بیشتری جمع آوری از شهرستان در قالب کاروان هایی به منطقه ارسال کنیم.

وی تأکید کرد: باید کمک ها تجمیع و با سرعت و در عین حال دقت و برنامه ریزی تحت عنوان کاروان شهرستان دزفول، مستمر به منطقه ارسال شده و با مدیریت توزیع گردند تا با مشکل مواجه نشویم.

همچنین رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول توضیح داد: از نخستین دقایق وقوع حادثه پرسنل این نهاد بصورت آماده باش بودند تا در صورت لزوم به منطقه اعزام گردند.

عظیم رضایی مرساق در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر هلال احمر و تمام مؤسسات و ادارات در نقاطی از شهرستان جایگاه هایی برای جمع آوری کمک های مردمی به مردم زلزله زده غرب کشور در حال فعالیت دارند.

وی اولویت نیازهای اعلام شده را پتوی نو، خشکبار، کنسرو، لوازم بهداشتی، شیرخشک و فرآورده های خونی عنوان کرد و افزود: شماره حساب ۹۹۹۹۹ بانک ملی و ملت نیز آماده دریافت وجوه نقدی هموطنان می باشد.

در ادامه این جلسه گفته شد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان دزفول در  ساعات اولیه حادثه گروهی را برای امدادرسانی به منطقه زلزله زده اعزام کرده است.

همچنین تعدادی از اداره های شهرستان دزفول از اختصاص یک یا چند روز از حقوق کارمندان خود به دلخواه، برای کمک به حادثه دیدگان زمین لرزه اخیر خبر دادند.

در این جلسه مقرر شد:

  1. هلال احمر دزفول با مناطق آسیب دیده از زلزله هماهنگ بوده و تمام کمک ها و امکانات را به هلال احمر تحویل داده و یا به این دستگاه گزارش شود.
  2. گروهی به منطقه اعزام شوند و با بررسی اوضاع و گزارش به شهرستان، موارد مورد لزوم برای اعزام به منطقه مشخص کنند.
  3. ضمن استمرار جمع آوری کمک های مردمی به زمان و موارد مورد نیاز برای ارسال به منطقه توجه صورت گیرد.
  4. اگر کمک های مردمی نقدی باشد می توان در هر زمان مواردی را که نیاز باشد تهیه و در اختیار نیازمندان قرار داد.

ضمن اعلام آمادگی تمام دستگاه ها برای اعزام متخصصین در امور پزشکی، آشپزی و نانوایی مقرر شد تا با هماهنگی و تعیین مکانی برای استقرار نانوایی سیار موکب شهرستان دزفول، این دستگاه نانوایی با افراد متخصص در این رشته تا برطرف شدن نیاز در این منطقه مستقر گردد.

شایان ذکر است که شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه زمین لرزه ای به قدرت ۷٫۶ در مقیاس ریشتر استان کرمانشاه را  لرزاند و در پی این حادثه شمار زیادی از هموطنان ما جان باخته، مصدوم و بی سرپناه شدند.

تصاویری از این جلسه را با هم مشاهده می کنیم.

تمهیدات