به گزارش “دزفول امروز” مسولین وزارت نیرو در سایه سکوت و رضایت سازمان حفاظت محیط زیست مداوما سعی در پیشبرد طرح های انتقال آب خوزستان به سایر مناطق کشور دارند. به ویژه که مخالفت جدی از سوی اغلب مسولین استان در این باره دیده نمی شود. اما برخی مسولین دلسوز استان از این رویه استثنا بوده و همواره سعی در برملا کردن خواب هایی که برای منابع آبی استان دیده می شود دارند. یکی از این مسولین «آیت‌الله محسن حیدری» نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان می باشد که چند سال اخیر بارها به ابراز مخالفت علنی با طرح های انتقال آب پرداخته است.

در همین راستا آیت‌الله محسن حیدری ۱۳آبان۹۶ در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان حضور یافت که سخنانش در رسانه های مختلف استانی و کشوری از قبیل فارس، تسنیم، جنوب نیوز و بسیج نیوز، بازتاب پیدا کرد.

وی ضمن گرامی‌داشت روز دانش آموز و اشاره به جلوه‌های مختلف مبارزه با استکبار جهانی و صحبت درباره برخی مسایل بنادر، مناطق ویژه استان و مشکلات اشتغال در خوستان، به سیاست های انتقال آب اشاره کرده و گفت: ۶۰۰هزار هکتار کانون فعال ریزگرد از نتایج این سیاست‌های غلط و نابه‌جا است

وزارت  نیرو خواب های تازه ای برای آب های خوزستان می بیند

آیت‌الله حیدری با بیان این موضوع که وزارت نیرو باید سیاست‌های غلط و نگاه بخشی خود را تغییر دهد ادامه داد: وزارت نیرو خوزستان را فلج کرده است و با ادامه این روند وضعیت بدتر خواهد شد.

وی افزود: سیاست‌های غلط به این استان جفا کرده، آب‌های خدادادی این منطقه، را به جاهای دیگر منتقل کرده‌اند، که ۶۰۰هزار هکتار کانون فعال ایجاد ریزگردها یکی از نتایج این سیاست‌های غلط و نابه‌جا است.

وی بیان کرد:‌وزارت نیرو خوزستان را فلج کرده است، ۴۰۰هزار نخل شادگان بر اثر این بی آبی از بین رفته است، مردم آن مناطق به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند، البته خواب‌های آنها برای خوزستان تمامی ندارد، خواب جدیدی برای خوزستان دیده‌اند که وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.

آیت‌الله حیدری خاطرنشان کرد: از ۱۸میلیارد متر مکعب آب مورد نیاز حوزه آب‌ریز کارون و دز فقط ۸میلیارد مصوب کرده‌اند، کرخه را از بین خواهند برد و فقط ۱۵درصد از آب مورد نیازش را برایش مصوب کرده‌اند در حوزه آبریز هندیجان یک سوم نیاز آبی منطقه برایشان در نظر گفته شده است.

وی به مسولین هشدار داد:  فاجعه درحال ایجاد است، این موارد خوزستان را پر از ناراضی خواهد کرد که ممکن است این نارضایتی‌ها و فاجعه‌ها سبب بهره‌برداری اجانب شود.

مردم خوزستان ضمن حمایت از تلاش های آیت‌الله حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان بدلیل مخالفت با سیاست های انتقال آب، از سایر مسولین استان مطالبه جدی برای انجام تلاش های مشابه دارند.