به گزارش “دزفول امروز“، سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد خادم سیدالشهدا فرمانده ی قرارگاه عملیاتی کربلای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنوب غرب کشور در گفت‌ و گوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز مستقر در مرز چذابه تمهدیات اندیشیده شده برای زائرین اربعین حسینی را تشریح کرد.

این فرمانده ی ارشد نظامی که برای بازدید از نحوه ی خدمت رسانی ها به مرز چذابه آمده دقایقی پیش به خبرنگار ما گفت: خدا را شاکر و سپاسگذاریم که زائرین عاشق ابا عبدا الله الحسین (ع) همه ساله مرد و زن و پیر و جوان همگی مهیا می شوند تا در اربعین سید و سالار شهیدان (ع) شرکت کنند.

وی توضیح داد: در ارتباط با مسائل امنیتی ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مرزبانی، نیروی انتظامی، اداره ی اطلاعات و شورای تامین استان خوزستان الحمد لله جلسات متعددی جهت برقراری امنیت هم در مرزهای ایران و هم در مرزهای کشور عراق برای تردد زائرین امام حسین (ع) برگزار کرده و تمهیدات خوبی اندیشیده شده است.

فرمانده ی قرارگاه عملیاتی کربلای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبیین کرد: در این تمهیدات امنیتی، امنیت پایداری برای زائرین ابا عبد الله الحسین (ع) برنامه ریزی کرده اند که زائرین بتوانند به راحتی از مرزهای شلمچه و چذابه که در حوزه ی سرزمینی استان خوزستان هست، ان شاء الله زوار عزیز ما تردد کنند و به سفر معنوی زیارت سید و سالار شهیدان (ع) رفته و در مراسم سوگواری اربعین ایشان شرکت کنند.

خادم سیدالشهدا ابراز داشت: شکر خدا همه ی مردم هم همکاری بسیار خوبی با نیروهای امنیتی از جمله مرزبانی، ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی دارند.

این فرمانده ی ارشد نظامی اذعان داشت: الحمدلله نماینده ی ولی فقیه در استان، استاندار و تمام سازمان ها و مسئولین خوزستان در خصوص مسائل مختلفی همچون پارکینگ خودروها و تردد زائرین همه دست به دست هم داده اند تا رفاه مردم را تامین کنند.

وی در زمینه خدمات مردمی شرح داد: مردم عزیز مواکب بسیاری در مرزهای چذابه و شلمچه و مسیر تردد زوار در تمامی جاده ها برپا کرده اند و پذیرای زائرین امام حسین (ع) هستند.

فرمانده ی قرارگاه عملیاتی کربلای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: خادمین ابا عبدالله (ع) در این مواکب با آب، چای و غذا از عموم مردم عزادار پذیرایی کرده و محل اسکان و استراحت آنها را فراهم می کنند.

خادم سیدالشهدا در زمینه ی تمهیدات درمانی عنوان داشت: بیمارستان و درمانگاه های بسیار خوبی ایجاد شده از جمله درمانگاهی که توسط بهداری رزمی قرارگاه کربلا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان آبادان در شلمچه بنا گشته است و دکترانی به بیماران مرد و زن خدمت می رسانند.

این فرمانده ی ارشد نظامی اضافه کرد: در مرز چذابه نیز برادران عزیز ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران بیمارستانی برپا کرده اند و مهیای زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) می باشد.

وی خاطر نشان کرد: بحمد الله تمام تمهیدات همچون آب رسانی، ایجاد شهرداری در مرزهای شلمچه و چذابه و … اندیشیده شده و همه ی اینها باعث گردیده که خدمات ارائه شده سال به سال بهتر شود.

فرمانده ی قرارگاه عملیاتی کربلای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفتگو مطالبه ای هم از دولت داشت: ما درخواست می کنیم با توجه به اینکه این کار یک موضوع ملی می باشد، ان شاء الله از طرف دولت جمهوری اسلامی کمک کند که بتوانیم زیرساخت ها را هر چه بهتر در این دو مرز ایجاد کنیم تا حضور مردم در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) تسهیل شود.