به گزارش “دزفول امروز“، جلسه ی شورای اشتغال شهرستان دزفول با حضور استاندار و مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، امور اقتصادی استانداری خوزستان و مسئولین این شهرستان برگزار گردید.

طی این جلسه که در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه ی شهرستان دزفول تشکیل شد موضوعات پیرامون اشتغال و بیکاری در این شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان طی سخنانی در این جلسه ابراز داشت: پروژه های کلنگ زنی شده و افتتاح شده ی شهرستان دزفول در مسیر اشتغال زایی، مثبت ارزیابی می شوند.

مهمان ویژه ی جلسه ادامه داد: فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول در بحث های گوناگون اعم از سرمایه گذاری، خدمات، کشاورزی، درمان و صنعت فعالیت های چشمگیری داشته و یکی از پیگیرترین فرمانداران استان خوزستان است.

عالی ترین مقام اداری استان خوزستان بیان داشت: خوشبختانه هم اکنون شاهدیم که کارهای بزرگی در حوزه های درمان و صنعت شهرستان دزفول در حال اجرا می باشد.

وی وعده داد: ان شاء الله به زودی شاهد کلنگ زنی پروژه های صنعتی کارخانه ی لوله سازی، پالایشگاه و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی شهرستان دزفول خواهیم بود.

استاندار خوزستان همچنین تصریح کرد: با اجرای این گونه اقدامات، نوید آینده ای درخشان را برای شهرستان دزفول به شهروندان این شهرستان می دهیم.

شریعتی اضافه کرد: با همت نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول، این شهرستان در استان خوزستان مسیر صنعتی شدن را به سرعت طی می کند و قطعا با اقدامات انجام شده، جایگاه شهرستان، نمونه و الگو خواهد شد.

عالی ترین مقام اداری استان خوزستان هشدار داد: متاسفانه با وجودی که نرخ بیکاری استان خوزستان ۱۴٫۳ درصد است، نرخ بیکاری شهرستان دزفول معادل ۱۵٫۲ درصد می باشد که اگر روند کاهشی نرخ استان در این شهرستان اعمال می شد بایستی شاهد نرخ تک رقمی بیکاری آن باشیم.

وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: انتظار داریم با اتمام پروژه های یاد شده نرخ بیکاری به صورت قابل ملاحظه ای در سطح شهرستان دزفول کاهش پیدا کند.

بر خلاف استاندار پیشین خوزستان، شریعتی حضور نسبتا مناسبی در شهرستان ها به ویژه شهرستان دزفول دارد و توانسته این گلایه ی مردم شهرمان را مرتفع کنید.

حضور مسئولان ارشد استانی و کشوری در شهرستان ها خصوصا بخش های محروم و کمتر برخوردار برکات زیادی برای اهالی این مناطق دارد و مسئولین از نزدیک و بدون واسطه در جریان مشکلات مردم قرار می گیرند.

البته قطعا حضور به تنهایی کافی نیست و مردم  از مسئولینی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برآمده از رأیشان هستند انتظار پیگیری و حل مشکلات خود را دارند.

نرخ