به گزارش “دزفول امروز“، شرکت مدیریت توزیع برق شهرستان دزفول شش همایش آموزشی مدیریت مصرف برق در این شهرستان برگزار کرد.

مدیر روابط عمومی شرکت مدیریت توزیع برق شهرستان دزفول طی گفتگو با خبرنگار دزفول امروز در این خصوص ابراز داشت: این همایش ها از هفته ی دوم آبان ماه سال ۱۳۹۶ با هدف ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه ی برق و آموزش راهکارهای آن در بین اقشار مختلف جامعه بالاخص بانوان برگزار شد.

وحید سالاری ادامه داد: از این شش همایش، چهار برنامه مختص بانوان شهری و روستایی (شهرک محمد بن جعفر ‹ع›)، حوزه های علمیه ی خواهران ام ابیها ‹س› و الزهرا ‹س› بود و دو همایش دیگر ویژه ی فرهنگیان شهرستان دزفول تشکیل گردید.

این روابط عمومی با بیان اینکه نقش بانوان در رعایت الگوی مصرف بهینه ی برق بسیار حائز اهمیت است، اذعان داشت: بانوان با توجه به جایگاه خود در خانواده و جامعه می توانند تاثیر گذار و جریان ساز باشند.

وی اضافه کرد: بانوان می توانند با رعایت الگوی صحیح مصرف در حفظ و استفاده از منابع و ثروت های ملی به توسعه ی اقتصادی کشور کمک شایانی کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت مدیریت توزیع برق شهرستان دزفول توضیح گفت: این همایش ها با حضور ۴۰۰ نفر از اقشار مختلف بانوان اعم از روستایی، شهری و دانشگاهی و ۳۰۰ نفر از فرهنگیان مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شد که در تمامی این مراسم ها اقدام به توزیع لامپ «ال ای دی» جهت تشویق و ترویج استفاده از این نوع لامپ گردید.

سالاری در پایان گفتگوی فوق در خصوص استفاده از لامپ های ال ای دی شرح داد: بازدهی، ضریب اطمینان، عمر مفید، عدم وجود پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز و نیاز به ولتاژ های بسیار پایین با نوردهی بسیار بالا و همچنین مقاومت آن ها در برابر ضربه از مزایای این نوع لامپ ها می باشد و توصیه می شود خانواده های عزیز آن را جایگزین لامپ های کم مصرف کنند.

قابل ذکر است، در این شش همایش یاد شده محمداسماعیل صیاد زاده کارشناس مدیریت مصرف وزارت نیرو به ارائه ی راه کارهای مدیریت مصرف بهینه ی انرژی برق پرداخت.

عکس هایی از همایش های آموزشی فوق الذکر را در پایان این گزارش مشاهده می کنید.

نقش