به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، ایرانیان از دیرباز و دوره‌های تاریخی گذشته فرهنگی غنی داشته اند که با پیدایش اسلام و پذیرش داوطلبانه ی این دین الهی از سوی مردم حق جوی کشورمان بر غنای این فرهنگ افزوده شد.

عوامل مختلفی همچون نفوذ فرهنگ غربی در اثر تهاجم فرهنگی و جهانی شدن و عوالم آن همانند رشد رسانه های جمعی ماهواره، اینترنت و شبکه های فضای مجازی باعث شده بعضا تاثیرات نامطلوبی در سبک زندگی و فرهنگ مردمان کشورمان به وجود آید.

در این شرایط بر مسئولین و متولیان فرهنگی واجب است که با تبیین ابعاد سبک زندگی اسلامی – ایرانی برای خانواده ها و نسل جوان به بازیابی این فرهنگ کهن اقدام کنند.

از این رو موسسه ی فرهنگی ثارالله (ع) شهرستان دزفول به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی اقدام به برگزاری دوره هایی آموزشی کرده است.

این دوره‌های آموزشی به صورت رایگان و تحت عنوان « سلسله مباحث سبک زندگی » ویژه ی عموم خواهران و برادران برگزار می شود.

موضوعات مطرح در دوره‌های آموزشی سلسله مباحث سبک زندگی از قرار زیر می باشد:

موضوع اول با عنوان: «تکنیک هایی برای زندگی عاشقانه» است که حبیب الله سعد از سخنرانان، فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاه شهرستان دزفول آن را تبیین خواهد کرد.
این دوره طی روزهای یکشنبه ی هر هفته از ساعت ۹:۳۰ صبح برگزار می گردد و شروع کلاس ها از روز دوازدهم آذر ماه ۱۳۹۶ خواهد بود.

موضوع دوم با عنوان: «تربیت کودک و نوجوان» می باشد که محسن ریاضی از سخنرانان، فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاه شهرستان دزفول به تبیین آن خواهد پرداخت.

دوره ی دوم در روزهای سه شنبه ی هر هفته از ساعت ۱۶ عصر اجرا می شود و کلاس ها از روز چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۶ آغاز خواهد شد.

علاقه مندان برای شرکت در این دوره ها می توانند همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر به دفتر موسسه ی فرهنگی ثارالله (ع) شهرستان دزفول واقع در حسینیه ی ثارالله (ع)، رو به روی امامزاده رودبند مراجعه کنند.

همچنین شماره ی تلفن ۰۶۱۴۲۵۲۴۵۶۱ برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر اعلام شده است.

شایان ذکر است مهلت ثبت نام تا پایان وقت اداری روز یازدهم آذر ماه ۱۳۹۶ اعلام گردیده و محل برگزاری دوره‌های آموزشی نیز “حسینیه ی ثارالله (ع) شهرستان دزفول” می باشد.

پوستر اطلاعیه ی دوره های آموزشی سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی ایرانی را در ادامه می آید.

برای مشاهده و دریافت تصویر در اندازه ی اصلی روی عکس کلیک کنید.

دوره‌های