به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، مساجد، خانه ی خدا، حلقه ی اتصال بنده به معبود، پایگاه انسان سازی و تربیت اخلاقی هستند.

حضور اقشار مختلف مردم در مساجد خصوصا جوانان، نوجوانان و کودکان، اهمیت برنامه های تربیتی، آموزشی را آن ها دو چندان می کند.

طرح شجره ی طیبه ی صالحین یکی از برنامه های تربیتی- آموزشی است که با الگو گیری از جلسات قرآنی و غنی سازی و برنامه ریزی کارشناسان خبره توسط نیروی مقاومت بسیج بنا نهاده و اجرایی شد.

در این طرح حلقه های آموزشی، تربیتی با بهره گیری از مربیان در مساجد تشکیل می شود و برنامه های متنوعی را نیز برای متربیان خود ارائه می دهند.

به مناسبت سالروز تشکیل نیروی مقاومت بسیج سراغ معاونت تعلیم و تربیت ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول رفتیم تا اقدامات صورت گرفته ی شجره ی طیبه ی صالحین شهرستان در شش ماهه ی اول سال ۱۳۹۶ را جویا شویم.

حجت الاسلام میلاد آخوندی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز ضمن گرامی داشت سالروز تشکیل نیروی مقاومت بسیج توسط امام راحل(ره) گزارش فعالیت های مذکور را بدین شرح اعلام کرد:

۱٫ برگزاری اردوهای سطح الف ویژه ی حلقه های صالحین شهرستان جهت بیش از پانزده هزار نفر

۲٫ برگزاری اردوی شبکه ی تربیتی ویژه ی سرگروه ها، مربیان و سرمربیان شهرستان دزفول به استعداد ۲۰۰ نفر

۳٫ اختصاص ۹۰ سانس اختصاصی استخر سرپوشیده به حلقه های ویژه ی صالحین.

۴٫ اعزام و مستقر کردن شش روحانی جوان و فعال فرهنگی در منطقه ی محروم کوی آیت الله مدرس (ره)

۵٫ برگزاری آیین تجلیل از ائمه ی جماعات، هیئت های امنا و خادمین شهرستان دزفول که با پایگاه های مقاومت بسیج و حلقه های صالحین رابطه و ارتباط ویژه ای دارند.

۶٫ تهیه ی بیش از ۲۰۰ بانک جوایز و اهدای آن به پایگاه ها جهت حلقه های صالحین

۷٫ اعزام روحانیون به مدارس جهت پاسخ به شبهات و سوالات دانش‌ آموزان و جذب جوانان به مساجد مناطق خودشان جهت شرکت در جلسات حلقه های صالحین پایگاه (با همکاری حوزه ی مقاومت بسیج دانش آموزی برادران شهید فهمیده).

۸٫ برگزاری جلسات سرمربیان حوزه‌ های مقاومت بسیج (برادران) شهرستان با حضور استادیار ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول و بررسی مشکلات و مسائل فرهنگی شهرستان و یافتن راه حل جهت رفع آن ها و هماهنگی ایجاد یک موج در سطح شهرستان توسط روحانیون، سرمربیان و مربیان پایگاه ها.

۹٫ اعزام گروه، گروه سرگروه‌ ها به اهواز جهت شرکت در دوره های اساتید و لمس کردن کار تشکیلاتی از نزدیک.

۱۰٫ همیاری حوزه ی مقاومت بسیج دانش آموزی پسران (شهید فهمیده) جهت تاسیس و راه اندازی مهد کودک و پیش دبستانی.

۱۱٫ اعزام ۲۰ اکیپ از حلقه های صالحین به اردوهای جهادی با همکاری بسیج سازندگی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول.

۱۲٫ برگزاری همایش خانواده‌ های حلقه های صالحین جهت ارتقای سطح فکری، فرهنگی، تربیتی و سبک زندگی اسلامی- ایرانی با استفاده از اساتید برجسته ی استانی و کشوری