به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، آیین گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرستان دزفول در حسینیه ی ثارالله (ع) این شهرستان در حال برگزاری است.

این آیین که به مناسبت پنجم آذر ماه سال روز تشکیل نیروی مقاومت بسیج هر ساله اجرا می شود و طی آن بسیجیان با حضور منسجم خود رزمایشی از اقتدار و صلابت را به نمایش می گذارند.

امسال هم همچون روال هر ساله این گردهمایی برگزار شده و شاهد حضور با شکوه خواهران و برادران پر شور نوجوان، جوان و پیشکسوت بسیجی شهرستان دزفول هستیم که لحظه به لحظه بر جمعیت بسیجیان حاضر در برنامه افزوده می شود.

در این بین حضور اقوام و طوایف مختلف از جمله عشایر بختیاری زبان دوشادوش دیگر شهروندان جلوه ای زیبا از وحدت اقشار مختلف مردم برای پاسداری از اسلام، انقلاب و کشور عزیزمان به ظهور رسانده است.

چندی از مسئولین محلی، نظامی و انتظامی شهرستان دزفول نیز در این گردهمایی حضور به هم رسانده اند.

عکاسان، خبرنگاران و اصحاب رسانه های مجازی و مطبوعات نیز جهت پوشش تصویری و خبری این آیین شرکت جسته اند تا صحنه هایی از این حضور را ثبت و رسانه ای کنند.

پیشانی بندها، پرچم های در حال اهتزاز بسیجیان و تصاویر شهدای مدافع حرم شهرستان دزفول حال و هوای خاصی به سالن محل برگزاری برنامه بخشیده است.

بنرهای گرامی داشت هفته ی بسیج که شعار امسال (بسیج، مظهر مردم سالاری دینی) بر آن ها نقش بسته نیز در جای جای مراسم دیده می شود.

برخی بسیجیان حاضر در برنامه نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی یاد و خاطره ی شهدای بمباران روز چهارم آذر ۱۳۶۵ شهرستان های دزفول و اندیمشک را در سالروز این حادثه ی خونین دوران دفاع مقدس گرامی داشته اند.

سخنران گردهمایی

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول سخنران این برنامه ی گردهمایی است که سخنانی بصیرتی برای بسیجیان حاضر در مراسم ایراد می کند.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول طی سخنان خود در این آیین سی و هشتمین سالروز تشکیل نیروی مقاومت بسیج را به فرمان حضرت امام خمینی (ره) گرامی داشت.

سخنران برنامه اشاره ای هم به پیروزی بزرگ جبهه ی مقاومت بر داعش داشت و ضمن تبریک آن تصریح کرد: این پیروزی غرور آفرین دل های ملت های مسلمان منطقه خصوصا خانواده های شهدای مدافع حرم را شاد کرد.

محتشمی راد با متذکر شدن توصیه های رهبر انقلاب به بسیجیان اولین گام را برای خودسازی، پرهیز از ارتکاب به گناه دانست.

وی دومین اولویت مورد نیاز را بصیرت اعلام کرد و افزود: کسانی می توانند صحنه و موقعیت را درک کنند و تصمیم درستی بگیرند که دید درستی داشته باشند.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول تاکید کرد: باید بدانیم و رصد کنیم که چه شرایطی در کشورمان و نیز در کل جهان در حال رقم خوردن است.

سخنران برنامه متذکر شد: متاسفانه برخی با خود کم بینی به دنبال تخریب ملت ما و خودی ها هستند و دیگران را می ستایند.

محتشمی راد جلوه ای از فرهنگ غرب را نشان دادن رفتارهای مزورانه ی ارتباطات اجتماعی همچون برخورد به ظاهر دوستانه ی پلیس با مجرمین در فیلم های هالیوودی دانست.

وی ادامه داد: این در حالی است که در واقع پلیس نژادپرست آمریکا تیر خود را به سمت مردم این کشور (از جمله رنگین پوستان و مسلمانان) نشانه می رود.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان دزفول تصریح کرد: ما در دفاع مقدس و حوادث گوناگونی چون دستگیری جاسوسان خارجی علاوه بر اقتدار و عزت، نشان دادیم حتی با اسرایمان نیز رفتاری انسانی و فراتر از قوانین بین المللی داشته ایم.

سخنران برنامه درک این واقعیت ها و حقایق جایگاه کنونی کشور عزیز و عزتمندمان را یکی از شاخصه های بصیرت برشمرد.

محتشمی راد آمادگی، کمر همت به کار بستن و پا به رکاب بودن را سومین اولویت لازم معرفی کرد و گفت: این موضوع در جبهه ی ارزش ها و در مقابل تهدیدهای استکبار اهمیت ویژه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: دشمن از روحیه ی جهادی مقتدرانه ی بسیجیان هراس دارد ولی اگر بی حال باشیم بدانیم شکست خورده ایم.

تقدیر از خانواده ی شهدای مدافع حرم شهرستان دزفول توسط مسئولین حاضر در برنامه واپسین بخش این آیین بود.

تصاویر زیبای خبرنگار دزفول امروز از این آیین پرصلابت را در پایان گزارش با هم مشاهده می کنیم.