به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز گرد و خاک از روز گذشته شهرستان دزفول و برخی شهرستان های استان خوزستان را فرا گرفت.

در پی بروز این پدیده ی نامیمون و پرسش های مکرر مخاطبین عزیز گفتگویی اختصاصی با معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول ترتیب دادیم و قضیه را از وی جویا شدیم.

امیر عیسی زاده در پاسخ به پرسش خبرنگار دزفول امروز مبنی بر تعطیلی یا عدم تعطیلی ادارات شهرستان گفت: با توجه به آلودگی بیش از حد هوا ادارات شهرستان دزفول #تعطیل گردید.

وی در ادامه ی توضیحات خود تاکید کرد: فعالیت بانک ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان دزفول همچنان برقرار می باشد.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه شهرستان دزفول در خصوص گزینه جایگزین فرمانداری ویژه شهرستان دزفول پس از استعفای ارسلان جعفری شهنی ابراز داشت: تا کنون هیچ گونه تصمیمی در این زمینه به ما ابلاغ نگردیده است.

سومین پرسش پر تکرار مخاطبان جوان ما در زمینه تعطیلی امتحانات دانشگاهی بود.

ناصر سراج خرمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان دزفول در این زمینه به خبرنگار ما گفت: در خصوص بروز پدیده گرد و خاک تا کنون تصمیمی مبنی بر تعطیلی امتحانات دانشجویان شهرستان دزفول به ما ابلاغ نشده.

وی در ادامه تصریح کرد: امتحانات قطعا برگزار می شوند ولی کارمندانی که درگیر امتحانات هستند مرخص می‌ شوند.

شایان ذکر است همان گونه که روز گذشته از طریق شبکه های مجازی اعلام کردیم مدارس صبح و عصر امروز شنبه تعطیل شدند.

عبدالمحمد جرجانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز ضمن بیان این خبر گفته بود: بانوان کارمند می توانند با دریافت مرخصی استحقاقی سر کار حاضر نشوند.

برخواستن این ریزگردهای شدید که با منشاء داخلی هستند در اثر انتقال بی رویه آب از سرچشمه رودهای خوزستان و در نتیجه خشک شدن تالاب های استان صورت می پذیرد.

نامعلوم