رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی پایتخت مقاومت ایران

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵
  • الجمعة ۱۹ محرم ۱۴۳۸
  • 2016 Friday 21 October
  • سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۳۳
  • کد خبر : 2405
  • مشاهده : 41 بازدید
  • یادداشت‌ها
  • چاپ خبر : احمدی نژاد کجاست؟!

این روزها انگاردکترمحمود احمدی نژاد در ایران حضور ندارد.قبلا گفته بودم ایشان پس ازتمام شدن دوره ریاست جمهوری اش به شدت منزوی خواهد شد .به گمانم علائم این انزوا ازهم اکنون آشکارشده است. این روزها که بازار رقابتهای انتخاباتی گرم است سکوت اسفندیاردولت ومحمود او بسیار تعجب برانگیزاست. من به بسیار از کسانی که ازعلت […]

این روزها انگاردکترمحمود احمدی نژاد در ایران حضور ندارد.قبلا گفته بودم ایشان پس ازتمام شدن دوره ریاست جمهوری اش به شدت منزوی خواهد شد .به گمانم علائم این انزوا ازهم اکنون آشکارشده است.

این روزها که بازار رقابتهای انتخاباتی گرم است سکوت اسفندیاردولت ومحمود او بسیار تعجب برانگیزاست. من به بسیار از کسانی که ازعلت این سکوت می پرسند گفته ام با شناختی که ازاحمدی نژاد این سالها دارم هرگز او را فردی نمی دانم که ازاقدامات تخریبی علیه رقبای خود دست برداشته باشد. حالا اینکه چرا اینگونه ساکت است، باید درانتظار زمانی نزدیک! بود که زمان مفسر خوبی است!

عجیب تراینکه سعید جلیلی که  این روزها نامزد محبوب رسانه ملی است و رفتارغیر عادلانه رسانه ملی نسبت به پرداخت خبرهای او در وقتهای زنده و بسیارحساس- ازجمله دقایقی قبل از پخش بازی فوتبال حساس دیروز تیم های ملی فوتبال ایران ولبنان- صدای سایر نامزدها را هم در آورده است! و سابقه اجراییش دراین سالها وعدم بکارگیری اش حداقل در  دودولت احمدی نژاد گویای این بوده که  وی را  دراداره یک وزارتخانه هم ناتوان می دانسته اند هموکه بعضی به غلط یا درست وضعیت رای سازی یا رای خواهی برای او را در رای گیری جمعه فرا روی، همانند وضعیت احمدی نژاد درانتخابات سالهای ۸۴ و۸۸ می دانند!- وخدا کند که این فاجعه محقق نشود وتدبیر تدبیرسازان نقش بر آب شود- با عدم هوشمندی لازم ازسرنوشت تلخ احمدی نژاد بدون اینکه متعرض هاشمی شود، سعی درتقلید ازروشهای شکست خورده وی درالقای ساده زیستی اش به مردم دارد.مثلا کسی که تا زمان ثبت نام هیچ او را جز با کت وشلوار ندید ونمی دید  بدون کت و فقط با پیراهن به پشت تریبون می رود و پیراهنش را هم از شلوار بیرون می گذارد!

این روزها به رغم همه تخریبهای دستوری و فرمایشی وسناریوهای برنامه ریزی شده همه جا سخن ازافزایش محبوبیت هاشمی درمیان مردم وجناحهای سیاسی با سلایق گوناگون نسبت به گذشته است:

– بنرهای تبلیغاتی درتهران وغیر تهران مزین به عکس های هاشمی شده است.

– تیتراول روزنامه ها و تلکسهای خبری تصاویر و سخنان اوست.

– گروهها وچهره های اجتماعی فرهنگی وسیاسی  بویژه اصلاح طلبانی که درگذشته ای نه چندان دوراز منتقدان و بلکه مخالفان جدی وی بودند در دیدار و ملاقات با وی و کسب رهنمودهایش بیش از گذشته اصرار دارند.

–    – فضلا و مراجع قم ومشهد ونجف و..بیش ازگذشته درحمایت علنی او سخن گفته و بیانیه داده و می دهند.

–    – وضعیت خطیر کشورچنان است که وی دراذهان بسیاری ازمردم درقامت یک منجی مجسم شده است وهنوزهمه منتظرحادثه ای هستند که وی با حکم حکومتی به صحنه انتخابات برگردد، امری که غیرممکن است.

–  بسیاری ازچشم ها وذهن ها به رای او دوخته شده است. همه ازهم می پرسند بالاخره هاشمی درانتخابات جمعه به چه کسی رای می دهد.

آری این همان هاشمی که سالها قبل یکی ازدوستان مشترک من واحمدی نژاد می گفت وی درسال اول ریاست جمهوری نامیمون خود به او گفته است ماموریت اصلی من ازحضور درانتخابات ریاست جمهوری کوبیدن وحذف هاشمی ازصحنه سیاسی کشور بود واکنون حس می کنم کارم تمام شده است وماموریت دیگری ندارم!

اکنون او با تلخی به خود می اندیشد سرانجام آن همه حمله به هاشمی چه شد؟!

چقدراین تاریخ کوتاه سی و چند ساله نظام ما عبرت آوراست!

غلامعلی رجایی

دز ان ان

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت کیهان /سعدالله زارعی

دست برتر ایران در لوزان

مذاکرات نیم روزه لوزان به پایان رسید و مواضع کشورهای شرکت‌کننده در آن نشان داد که «رسیدن به توافق سیاسی» از به نتیجه رساندن روند نظامی دشوارتر است! و این در حالی است که آمریکایی‌ها با شعار «راه حل سیاسی» به لوزان آمدند. دست خالی آمریکا پس از مذاکرات کوتاه روز شنبه به خوبی از ناتوانی این کشور نه تنها در صحنه نظامی امنیتی سوریه بلکه حتی در اداره سیاسی پرونده سوریه خبر می‌دهد. اما برخلاف آمریکا، جبهه مقاومت از آنچه در لوزان گذشت ناخشنود نیست. جبهه مقاومت میز سیاسی و مذاکرات را به گونه‌ای مدیریت کرد تا طرف مقابل دریابد واقعیت سیاسی از واقعیت میدانی فاصله ندارد و پشتیبانان بین‌المللی تروریزم و تکفیر هم مانند تکفیری‌ها در شرق و مرکز حلب به محاصره افتاده‌اند و باید به اراده جبهه مقاومت تمکین نمایند. در این خصوص نکات قابل توجهی وجود دارد: ۱- آمریکا درصدد بود مذاکرات لوزان را با هدف اعمال فشار بر جبهه مقاومت تنظیم کند و بر این اساس مدل ۵+۲ و داوری «دمیستورا» نماینده دبیرکل سازمان ملل، یعنی شکل‌دهی به اکثریت آرا حول محور خود، کار را به نفع تروریست‌ها تمام کند. در این میان چند هدف محوری وجود داشت؛ هدف اول شکستن حلقه محاصره تروریست‌هایی که در شرق حلب به دام ارتش سوریه افتاده‌اند، هدف دوم توقف عملیات نظامی روسیه، ایران و حزب‌الله و به عبارتی حذف پشتیبانان عملیاتی کشور سوریه به منظور تغییر موازنه نظامی به نفع تروریست‌ها و هدف سوم ایجاد یک همگرایی جدید عملیاتی میان ترکیه، عربستان، اردن و قطر به نفع تروریست‌ها بود. اما آنچه اتفاق افتاد عملاً وضع جدیدی را حاکم کرد. وقتی مشخص شد که یک طرف میز آمریکا، ترکیه، عربستان، اردن و قطر و طرف دیگر میز روسیه و ایران است، جمهوری اسلامی اعلام کرد که در این مذاکرات شرکت نمی‌کند. کاملاً واضح بود که عدم شرکت ایران، عدم شرکت روسیه را هم در پی داشت و این عملاً مذاکرات لوزان را به دید و بازدید فامیلی تبدیل می‌کرد. آمریکا ناچار شد به تغییر ترکیب تن دهد. ایران اعلام کرد به شرطی در مذاکرات شرکت می‌کند که عراق و مصر هم در آن شرکت داشته باشند این پیغام توسط نماینده روسیه به طرف آمریکایی منتقل شد و مورد پذیرش قرار گرفت. در واقع ایران در همین گام اول نشان داد که تعیین کننده شرایط و شیوه مذاکره است. جان کری لحظاتی پس از پایان گفت‌وگوهای لوزان با اشاره به سرسختی ایران و روسیه در مذاکرات گفت «این دیداری! برای تبادل نظر و شنیدن گفت‌وگوهای صریح بود» و روزنامه لبنانی النهار که به رژیم سعودی وابسته است، در یادداشت روز شنبه خود نوشت: «نشست روز شنبه لوزان مقدمه‌ای برای در جریان قراردادن کشورهای منطقه از جمله عربستان، ترکیه و قطر در فضای جدید است». در واقع طرف آمریکایی و عوامل منطقه‌ای آن می‌فهمند که فضای بحث درباره سوریه بسیار تغییر کرده و حالا دیگر طرح‌های سیاسی که از سوی غرب برای «مدیریت تغییر» در سوریه مطرح می‌شوند، ...

جدیدترین خبرها