رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی پایتخت مقاومت ایران

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵
  • الجمعة ۲۷ ذو الحجة ۱۴۳۷
  • 2016 Friday 30 September
  • سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۳۳
  • کد خبر : 2405
  • مشاهده : 38 بازدید
  • یادداشت‌ها
  • چاپ خبر : احمدی نژاد کجاست؟!

این روزها انگاردکترمحمود احمدی نژاد در ایران حضور ندارد.قبلا گفته بودم ایشان پس ازتمام شدن دوره ریاست جمهوری اش به شدت منزوی خواهد شد .به گمانم علائم این انزوا ازهم اکنون آشکارشده است. این روزها که بازار رقابتهای انتخاباتی گرم است سکوت اسفندیاردولت ومحمود او بسیار تعجب برانگیزاست. من به بسیار از کسانی که ازعلت […]

این روزها انگاردکترمحمود احمدی نژاد در ایران حضور ندارد.قبلا گفته بودم ایشان پس ازتمام شدن دوره ریاست جمهوری اش به شدت منزوی خواهد شد .به گمانم علائم این انزوا ازهم اکنون آشکارشده است.

این روزها که بازار رقابتهای انتخاباتی گرم است سکوت اسفندیاردولت ومحمود او بسیار تعجب برانگیزاست. من به بسیار از کسانی که ازعلت این سکوت می پرسند گفته ام با شناختی که ازاحمدی نژاد این سالها دارم هرگز او را فردی نمی دانم که ازاقدامات تخریبی علیه رقبای خود دست برداشته باشد. حالا اینکه چرا اینگونه ساکت است، باید درانتظار زمانی نزدیک! بود که زمان مفسر خوبی است!

عجیب تراینکه سعید جلیلی که  این روزها نامزد محبوب رسانه ملی است و رفتارغیر عادلانه رسانه ملی نسبت به پرداخت خبرهای او در وقتهای زنده و بسیارحساس- ازجمله دقایقی قبل از پخش بازی فوتبال حساس دیروز تیم های ملی فوتبال ایران ولبنان- صدای سایر نامزدها را هم در آورده است! و سابقه اجراییش دراین سالها وعدم بکارگیری اش حداقل در  دودولت احمدی نژاد گویای این بوده که  وی را  دراداره یک وزارتخانه هم ناتوان می دانسته اند هموکه بعضی به غلط یا درست وضعیت رای سازی یا رای خواهی برای او را در رای گیری جمعه فرا روی، همانند وضعیت احمدی نژاد درانتخابات سالهای ۸۴ و۸۸ می دانند!- وخدا کند که این فاجعه محقق نشود وتدبیر تدبیرسازان نقش بر آب شود- با عدم هوشمندی لازم ازسرنوشت تلخ احمدی نژاد بدون اینکه متعرض هاشمی شود، سعی درتقلید ازروشهای شکست خورده وی درالقای ساده زیستی اش به مردم دارد.مثلا کسی که تا زمان ثبت نام هیچ او را جز با کت وشلوار ندید ونمی دید  بدون کت و فقط با پیراهن به پشت تریبون می رود و پیراهنش را هم از شلوار بیرون می گذارد!

این روزها به رغم همه تخریبهای دستوری و فرمایشی وسناریوهای برنامه ریزی شده همه جا سخن ازافزایش محبوبیت هاشمی درمیان مردم وجناحهای سیاسی با سلایق گوناگون نسبت به گذشته است:

– بنرهای تبلیغاتی درتهران وغیر تهران مزین به عکس های هاشمی شده است.

– تیتراول روزنامه ها و تلکسهای خبری تصاویر و سخنان اوست.

– گروهها وچهره های اجتماعی فرهنگی وسیاسی  بویژه اصلاح طلبانی که درگذشته ای نه چندان دوراز منتقدان و بلکه مخالفان جدی وی بودند در دیدار و ملاقات با وی و کسب رهنمودهایش بیش از گذشته اصرار دارند.

–    – فضلا و مراجع قم ومشهد ونجف و..بیش ازگذشته درحمایت علنی او سخن گفته و بیانیه داده و می دهند.

–    – وضعیت خطیر کشورچنان است که وی دراذهان بسیاری ازمردم درقامت یک منجی مجسم شده است وهنوزهمه منتظرحادثه ای هستند که وی با حکم حکومتی به صحنه انتخابات برگردد، امری که غیرممکن است.

–  بسیاری ازچشم ها وذهن ها به رای او دوخته شده است. همه ازهم می پرسند بالاخره هاشمی درانتخابات جمعه به چه کسی رای می دهد.

آری این همان هاشمی که سالها قبل یکی ازدوستان مشترک من واحمدی نژاد می گفت وی درسال اول ریاست جمهوری نامیمون خود به او گفته است ماموریت اصلی من ازحضور درانتخابات ریاست جمهوری کوبیدن وحذف هاشمی ازصحنه سیاسی کشور بود واکنون حس می کنم کارم تمام شده است وماموریت دیگری ندارم!

اکنون او با تلخی به خود می اندیشد سرانجام آن همه حمله به هاشمی چه شد؟!

چقدراین تاریخ کوتاه سی و چند ساله نظام ما عبرت آوراست!

غلامعلی رجایی

دز ان ان

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

آداب و رسوم دزفول (1)

نون چربی | یک عروسی خوشمزه

دزفول امروز: این روزها کمتر، ولی در سال های نه چندان دور اگر به یک جشن عروسی دزفولی دعوت می شدید، حتما با نوعی غذای گرم و خوشمزه آشنا می شدید که پای ثابت ناهار روز عروسی به حساب می آمد. غذایی دلچسب به اسم "نان چربی" -در اصطلاح دزفولی: "نون چربی"- که البته بیشتر مخصوص خانواده ی داماد است و مادر داماد برای تهیه و طبخ آن کلی ذوق و علاقه به خرج می دهد. اگرچه در عروسی ها بیشتر شام عروسی معروف است اما دزفولی ها به ناهار روز عروسی هم اهمیت می دهند و میهمانان خود را که بیشتر از اقوام نزدیک هستند به صرف این غذای محلی خوش طعم دعوت می کنند که الحق و الانصاف بسیار هم به دهان مزه می دهد چرا که همگی در پخت آن همکاری کرده و همه با هم دور یک سفره می نشینند. البته بعد از صرف این غذای خوشمزه، فعالیت و حرکت را فراموش نکنید! در خصوص مواد تشکیل دهنده ی این غذا این توضیح را هم بدهم که ماهیت اصلی غذا از دیزی یا همان آبگوشت محلی که غذایی مقوی است گرفته شده و افزودن زعفران به علت خاصیت شادی آوری آن می باشد، همچنین دیگر افزودنی ها نیز بر خاصیت و مزه ی بهتر آن می افزاید. در ادامه با طرز تهیه ی غذای مخصوص سرآشپز (مادر داماد ) آشنا می شوید: مواد لازم : نخود لپه شده: ۷۵۰گرم گوشت گوسفندی بدون استخوان: ۵۰۰ گرم پیاز: ۴عدد زعفران و هل و گلاب به مقدار لازم کشمش: ۷۵۰گرم زرشک: به مقدار دلخواه نمک و زرد چوبه: به مقدار لازم پیاز را به صورت خلالی خرد کرده و تفت ملایمی می دهیم تا طلایی رنگ شود، سپس گوشت و چربی تکه شده را به همراه زردچوبه اضافه می کنیم و دوباره تفت می دهیم. حالا آب را به مقدار لازم در قابلمه می ریزیم تا نخود و گوشت پخته شود. بعد از پخته شدن گوشت، نمک را به همراه ادویه ی کاری و هل و مقداری از زعفران دم کرده اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا غذا جا بیافتد. خب حالا در یک ماهیتابه کشمش و پیاز را به مقدار کمی تفت می دهیم. وقتی زرشک را هم اضافه کردیم، مواد را تفت کوچکی می دهیم و زیر شعله را خاموش می کنیم. وقتی خوراک جا افتاد به سراغ مرحله ی آخر پخت می رویم. یک ظرف گود آماده می کنیم به طوری که نان به صورت درسته در ظرف جا بگیرد. حالا با روغنی که روی خوراک آمده، نان را چرب می کنیم. مقداری از نخود و گوشت را به همراه کشمش و زرشک روی نان قرار می دهیم. بفرمایید! این غذای خوشمزه آماده سرو هست. در کنار آن دوغ و سبزی خوردن را هم فراموش نکنید. امیدوارم در کنار خانواده لحظات خوبی داشته باشید. نوش جان مریم امیدیان- دزفول امروز

جدیدترین خبرها