January 17,2018 | ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

خاک نفس دزفول را گرفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، باز هم خاک میهمان ناخوانده ی سفره ی زندگی مردم استان خوزستان و شهرستان دزفول شد.

متاسفانه با وجود شدت گرد و خاک نه شاهد تعطیلی مراکز آموزشی، اداری، خدماتی و … شهرستان دزفول بودیم و نه تسهیلاتی همچون ماسک تنفسی و شیر رایگان بین مردم توزیع گردید.

این هوای آلوده بیشترین آسیب را به افرادی که از بیماری های تنفسی رنج می برند و نیز جانبازان شیمیایی وارد می کند.

منبع گرد و خاک این روزها کانون های ریزگرد داخلی استان خوزستان بود که ناشی از خشکی تالاب ها و صحراهای استان می باشد.

شایان ذکر است کاهش بارش نزولات جوی طی سال های اخیر و نیز انتقال بی رویه ی آب از سرچشمه های رودخانه های خوزستان عامل به وجود آورنده ی این خشکی است.

این در حالی است که رییس سازمان محیط زیست کشور مدعی است استان خوزستان آب مازاد دارد و در صدد انتقال بیشتر آب از استان خوزستان به استان های مرکزی می باشد.

به گواه کارشناسان امر، انتقال آب بیش از این، نابودی استان خوزستان و مهاجرت روز افزون مردم استان به دیگر استان ها را به دنبال خواهد داشت.

انتقال آبی که به نام مصرف آب شرب صورت می گیرد ولی کارخانجات صنعتی و باغ های پسته ی استان های مرکزی کشور را سیراب می کند.

این موضوع نگرانی و اعتراض نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و نیز مجلس شورای اسلامی، شخصیت های استان، مردم و به خصوص کشاورزان را به دنبال داشته و توقف طرح های انتقال آب مهم ترین خواسته ی آن ها از دولت مردان است.

حال باید دید باز هم با چشم پوشی بر خواسته ی به حق مردم خوزستان، آب شاهرگ حیاتشان را به دیگر استان ها منتقل می کنند یا مدیریتی کارشناسی برای حل بحران کم آبی در نظر گرفته می شود.

عکس های خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز از شدت گرد و خاک در سطح شهر دزفول را در پایان این گزارش خبری با هم مشاهده می کنیم.