اخبار ویژه » ایران » ایران و جهان » تیتر یک » دزفول » سیاسی » فرهنگی اجتماعی
کد خبر : 345416
چهارشنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۰
حوزه علمیه دزفول در پاسخ به روحانی:

جای کلام امیرالمومنین به سخن منافق استناد می‌کنید؟

جای کلام امیرالمومنین به سخن منافق استناد می‌کنید؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، حوزه علمیه شهرستان دزفول در خصوص اظهارات اخیر رییس جمهور بیانیه ای صادر کرده که در ادامه با هم مطالعه می کنیم:

چندی پیش، روزنامه فرانسوی تحت عنوان شارلی ابدو با اهانت خود به ساحت مقدس پیامبر، قلوب مسلمانان را جریحه دار کرد اما در دل می گفتیم از کفار و معاندان لجوج چیزی جز دشمنی انتظار نمی رود (و الذی خبث لا یخرج الا نکدا و سرزمین بد طینت و شوره زار جز گیاه بی ارزش چیزی از آن نمی روید. اعراف- ۵۸).
ولی اکنون دست هتک و ساده اندیشی از آستین کسانی بیرون آمده که خود را پیرو راستین پیامبر (ص) دانسته و بر مسند حکومت اسلامی تکیه زده اند و متاسفیم که باید در رد اهانت دوست و دشمن دست به قلم برده و آن را بر کاغذ بگریانیم.
جناب روحانی، شما دم از نقد پیامبر (ص) زدید و به کار ناقدان بسیار مباهات کردید اما ای کاش به سرنوشت این منتقدان نگون بخت هم اشارتی می کردید.
ای کاش می گفتید که در اسناد شیعه و سنی آمده است این منتقدان بی ادب طعمه سنگ آسمانی می شوند و در شان آنها سوره معارج نازل می شود.
آقای روحانی شما ایستادن و دهن کجی عده ای که به مقام عصمت پیامبران و اولیاء خدا (عم) آگاهی ندارند را مدح و ستایش می کنید اما باید بدانید تمام انحرافات جامعه اسلامی از این گستاخی هایی بوده که نام آن را نقد می گذارید ولی علمای ژرف اندیش شیعه همچون سید عبدالحسین شرف الدین (ره) کتاب النص و الاجتهاد را در رد این گونه قضایا می نویسند، قضایایی که تاریخ بشریت را تاریک کرد.
آقای روحانی، انتقاد از شما امری است مسلم و روشن اما نیازی به مایه گذاشتن از وجاهت و آبروی پیامبر(ص) و مقدسات مسلم شیعه ندارد.
جناب روحانی در شگفتم برای نقد پیامبر (ص) به کلام یک منافق بی ایمان استناد می کنید اما از سخن زیبای مولا علی (ع) در خطبه ۱۸۸ به راحتی عبور می کنید:
من هرگز رد و انتقادی بر خدا و پیامبر او وارد نکردم.
وَ لَقَدْ عَلِمَ الْمُسْتَحْفَظُونَ مِنْ أَصْحَابِ مُحَمَّدٍ صلى الله علیه واله أَنِّی لَمْ أَرُدَّ عَلَى اللَّهِ وَ لَا عَلَى رَسُولِهِ سَاعَهً قَطُّ .
نکته آخر:
حال که صحبت از نقد می کنید بهتر است سخن خود را جدی بگیرید و ناقدان خود را با کلماتی چون “بی سواد” و “بی دین” و “متوهم” نوازش ندهید.
آنچه خود کاشتی آبش بده.
در پایان امیداواریم راه نکونامی و نیک سر انجامی را در پیش گرفته و خود را از نصیحت عالمان راستین دین بی نیاز ندانید.
مدرسه علمیه آیت الله قاضی (ره) شهرستان دزفول

جای