اخبار ویژه » ایران » ایران و جهان » تیتر یک » جهان » دزفول » سیاسی » فرهنگی اجتماعی
کد خبر : 345423
پنجشنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
نامه اسقف ارمنستان به امام جمعه دزفول:

ارمنستان و ایران، با مذهب توحیدی سنتی، نمایندگان صلح در منطقه +تصاویر

ارمنستان و ایران، با مذهب توحیدی سنتی، نمایندگان صلح در منطقه +تصاویر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “دزفول امروز“، رئیس دانشگاه ایران شناسی ارمنستان در سفر خود به استان خوزستان و دیدار با حجه الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول نامه اُسقف اعظم ارمنستان تحت عنوان پیام صلح و دوستی به امام جمعه دزفول تقدیم کرد.

متن پیام اسقف اعظم ارمنستان “Bishop Bagrat Galstanyan” به این شرح می باشد:

حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمدعلی قاضی دزفولی

برادر عزیز من

ارمنستان و ایران دو کشور مسلمان و مسیحی هستند که از دیرباز روابط دوستانه و برادرانه دارند. این روابط که ریشه در هزاران سال گذشته دارند صرفا سیاسی نیست بلکه مذهبی و معنوی است.

ارامنه مسیحی در ایران نسل ها میان همسایگان مسلمانشان با صلح زندگی کرده اند و بدون شک برای نسل های آینده نیز به همین صورت خواهد بود.

ارمنستان، اولین ملت مسیحی ارزش زیادی نسبت به روابط خود با ایران -مهمترین مرکز شیعه و اسلام دنیا- دارد.

ما نمایندگان در مذهب توحیدی سنتی، توجه و نگرش زیادی به صلح و دوستی نه فقط در کشورهای خود بلکه در تمام نواحی خاورمیانه و قفقاز داریم.

من اهل دپارتمان روحانیت استان تاووش در مسیحیان ارمنستان هستم، و به شدت علاقه مند به توسعه و بهبود ارتباطات خود با برادران خود در استان خوزستان ایران اسلامی می باشم.

رهبران مذهبی و خادمان خدا، معروف به خدمت به جوامع خود هستند تا در این رابطه اطمینان حاصل شود صلح و تحقق روحانی دریافت شود و ما اطمینان داریم که منفعت زیادی از طریق این همکاری و روابط دوستانه در آینده به دست خواهد آمد.

در این روزهای مقدس جشن میلاد نجات دهنده و معجزه آسای ما لطفا توجه برادرانه مرا بپذیر.

خدای من تمام ایرانی ها و ارمنی های با ایمان را در صلح و خوشبختی نگه دارد.

شایان ذکر است که چندی پیش رئیس دانشگاه ایران شناسی ارمنستان پروفسور واسکانیان نامه صلح و دوستی اسقف اعظم ارمنستان را به امام جمعه دزفول اهدا و اظهار امیدواری کرد این سفر آغازی برای تحکیم روابط دو کشور در زمینه های علمی و فرهنگی باشد.

ارمنستان